Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Bez KHL rovná se bez hokeje. Jokerit chce do Liigy, celý příští ročník vynechá

  Dlouhých osm let byl tento klub u Finska součástí kolosu s názvem KHL. Ruské soutěže, ve které se pravidelně objevovalo i několik týmů z Evropy. Právě v případě Jokeritu ale tato epizoda končí, klub se rozhodl vystoupit z ligy a čeká na povolání zpátky do Finska. Během čekání nebude celou jednu sezonu hrát.

  Kvůli ruské invazi na Ukrajině přišla KHL o dva týmy. Zmizet a distancovat se od soutěže se rozhodli dva Evropané, Dynamo Riga a Jokerit Helsinki. Hokejová liga bude mít na startu nové sezony jen 22 týmů a pojede na plné obrátky, naopak zmiňovaný Jokerit budoucnost teprve řeší. A hrát nebude vůbec.

  Finský klub se snaží zbavit vazeb na Rusko seč jen může. Legendární kanonýr a pětinásobný vítěz Stanley Cupu Jari Kurri odkoupil čtyřicet procent podílu v Jokeritu od ruského oligarchy Potanina a stal se jediným majitelem, problémem už tak zůstává víceméně pouze stadion. Na tom hraje Jokerit od roku 1997, vlastní ho ale Rusové.

  Na vyřešení trablů bude mít finský tým dostatek času. Rozhodl se totiž, že příští rok nebude hrát žádné mistrovské zápasy. Podal přihlášku na přijetí do uzavřené finské Liigy, zároveň bude hledat novou domovskou adresu. Sám Kurri ale věří, že se všechno povede.

  „Čeká nás hodně práce, abychom ukázali, že jsme schopni ligu hrát. Momentálně hledám někoho, kdo by vlastnil klub se mnou. Jsem přesvědčený, že dokážeme splnit všechna požadovaná kritéria,“ říká majitel Jokeritu o přihlášce do ligy, kterou už jeho tým v minulosti šestkrát vyhrál.

  Sklenička utekl do Oulu

  Tohle všechno už se řeší bez přítomnosti českého hokejisty Davida Skleničky, který ještě před koncem působení v KHL hájil barvy Jokeritu. Smlouvu má stále platnou, období bez hokeje si nedokázal představit, minimálně do konce sezony se tak přemístil do dalšího finského klubu, Kärpätu Oulu.

  Právě s tímto klubem by se mohl Jokerit potkávat pravidelně od sezony 2023/2024. Jak to bude se Skleničkou? To zatím nikdo neví. Jasné ale je, že i kdyby Jokerit opustil, vzpomínat na něj bude v dobrém. „Díky nim jsem mohl hrát jednu z nejlepších evropských soutěží a jsem jim za to vděčný. Na tohle budu mít pouze ty nejlepší vzpomínky a musím jim poděkovat. Jokerit bude navždy v mém srdci,“ prozradil v rozhovoru pro televizi Nova.

  Přihláška helsinského klubu do finské nejvyšší soutěže by měla být vyřízena ještě letos.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.