-1.6 C
Czech
Středa 24. prosince 2025
BasketbalBerlín čeká, Česko si skalpem Izraele zařídilo postup. O2 Areně vládl Hruban

Berlín čeká, Česko si skalpem Izraele zařídilo postup. O2 Areně vládl Hruban

Museli. A zvládli to. České basketbalisty čekal v O2 Areně velmi náročný úkol. V posledním zápase skupiny porazit Izrael. Díky výbornému týmovému výkonu a taktéž parádnímu individuálnímu představení Vojtěcha Hrubana se to povedlo. Česko vyhrálo 88:77, a na vyřazovací část do Berlína se tak tým Ronena Ginzburga skutečně podívá.

Basketbal v České republice prožívá nádherné roky. Aktuální reprezentační výběr vyzařuje neuvěřitelně soudržným dojmem. Je vidět, že jsou všichni členové výběru spolu na jedné lodi. Drží pohromadě. Rvou se jeden za druhého. Není divu, loni si zahráli i díky perfektním týmovým výkonům na olympijských hrách. A nyní? Nyní je čeká osmifinále EuroBasketu.

Dominance na začátek, klopýtnutí po pauze

Start bitvy Česka s Izraelem vyšel lépe domácímu celku. Muži se lvem na prsou brzy vedli 19:14, na konci první čtvrtiny pak celkem 26:17. Ani druhá desetiminutovka se Izraelcům nepodařila, Česká republika navýšila své vedení o dalších 7 bodů. Nicméně…

Po poločasové přestávce naskočilo na palubovku hostující mužstvo s úplně jiným nasazením. Izrael začal úspěšně bránit, co víc, dařilo se i dobře skórovat. O veliký náskok náš výběr skoro přišel, na kostce nad hřištěm svítil po pár minutách ze třetí čtvrtiny stav 60:55.

Muže v bílých dresech však tato okolnost nevyvedla z míry. Začal se z trojkového půlkruhu silně prosazovat Vojtěch Hruban, na něj navázal i donedávna zraněný kapitán Satoranský. Češi si své vedení brali pomalu zpět. Ex-benešovský hráč zaznamenal celkem 25 bodů, díky čemuž se také stal nejproduktivnějším mužem bitvy.

Hosté sice české trojky bez váhání mazali těmi svými, avšak jejich snaha byla marná. Česko si svůj náskok před naprosto fenomenálním a hlasitým publikem uhájilo a postoupilo do vyřazovací fáze. Tam se utká s Řeckem.

Úchvatní fanoušci, pochválil kulisu „Sato“

K mikrofonu České televize se po utkání dostal Tomáš Satoranský: „Pořád se můj výkon dá zlepšit. Byl cítit ten můj dvoutýdenní výpadek, ale jsem rád, že jsem si stihl tuto vynikající atmosféru v O2 Areně užít. Všem fanouškům za celý tým moc děkuji,“ chválil atmosféru kapitán České republiky.

Český rozehrávač si pak postěžoval na ztrátu náskoku: „Naše klasika. Vedeme a slibný náskok ztratíme. Naštěstí se nám to povedlo udržet a postupujeme. Vojta Hruban hrál výborný zápas, Honza Veselý taktéž. Z tohoto pohledu to byla paráda, nicméně obecně si takové ztráty nemůžeme dovolovat,“ dodal Satoranský.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama