Katar 2022Belgičtí fandové po výbuchu s Marokem řádili. Rvali se v ulicích a pálili...

Belgičtí fandové po výbuchu s Marokem řádili. Rvali se v ulicích a pálili auta

Belgická fotbalová reprezentace se na mistrovství světa zatím do ideálního rozpoložení dostává. Velice mírně řečeno. Po triumfu nad Kanadou přišlo klopýtnutí a porážka s outsidery z Maroka. Fanoušci se po nevydařeném utkání poprali v ulicích svého hlavního města s policií. A několik lidí bylo dokonce zraněno.

Ať už jde o jakýkoliv turnaj, Belgii vždy experti i fotbalová veřejnost řadí mezi hlavní kandidáty na zisk titulu. Jenomže pravdou je, že Belgičané zatím v posledních letech nikdy nic velkého nevyhráli. A soudě podle dvou úvodních zápasů skupiny na světovém šampionátu to vypadá, že tento trend bude pokračovat.

Výběr kolem Edena Hazarda první zápas skupiny zvládl, nejtěsnějším možným rozdílem porazil Kanadu, ve druhém zápase už mu ale pšenka nekvetla. Místo toho, aby si Belgie zajistila účast v osmifinále, bude muset o prodloužení pobytu v Kataru ještě bojovat. A to po porážce 0:2 od Maroka, které v prvním zápase remizovalo s Chorvatskem.

A mohlo být ještě hůře. Nebýt neuznaného prvního gólu Maročanů kvůli ofsajdu. Hvězdy typu Hazard, Courtois, De Bruyne nebo Lukaku neměly svůj den. Nedokázaly na trefy soupeře odpovědět, v tabulce jim patří třetí místo a o postup budou v posledním utkání bojovat s Chorvatskem. To zatím celou skupinu vede.

Nepokoje po celé zemi

Těžce nesli porážku od africké země sami fotbalisté, kromě nich také vedení týmu, ale i fanoušci. Zejména ti, kteří se nevypravili podpořit svůj tým do dějiště turnaje na Blízkém východě. Nepokoje musela dokonce řešit policie. Skupinky fanoušků dělali výtržnost v několika větších městech v zemi.

V Bruselu se zapalovala auta nebo elektrické skútry, vzduchem létaly kostky a podle dostupných zpráv z Belgie bylo zadrženo několik desítek lidí. To samé se dá říct o Antverpách, kde bylo fanoušků zadrženo dalších osm. Nepokoje se dotkly také sousedního Holandska, zejména pak přístavního města Rotterdam.

Tam byli dokonce při řádění skupiny fanoušků, která čítala na 500 lidí, zraněni dva policisté. Tady se používalo zejména sklo a pyrotechnika. Nic nezůstalo bez odezvy. Kromě zatýkání se situací zabývá také ministerstvo vnitra Belgie. „Je smutné pozorovat, jak několik jedinců zneužívá situace k tomu, aby začali řádit,“ řekla ministryně Annelies Verlindenová.

Nejčtenější tento týden

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama