VolejbalBeachvolejbalista Perušič překonal covid a se Schweinerem ho čeká evropský šampionát

Beachvolejbalista Perušič překonal covid a se Schweinerem ho čeká evropský šampionát

V loňském roce si prošel velkým martýriem, když se kvůli koronaviru nemohl plnohodnotně zúčastnit olympijských her. Stejnou nemoc prodělal beachvolejbalista Ondřej Perušič v minulých týdnech. „Mé tělo si asi zvyklo na to, že se v červenci mám nakazit Covid-19. Bylo to opravdu krásné výročí,“ dodal s úsměvem Perušič, kterého společně s Davidem Schweinerem čeká po turnaji v Hamburku evropský šampionát.

Připomněl si náročné momenty své kariéry. Před rokem bojoval na olympijských hrách v Tokiu s mexickým a ruským párem. A to jen chvíli poté, co vyšel z izolačního pokoje, kde se léčil s covidem. Ten nyní prodělal znovu, velkou komplikaci oproti loňské sezoně však nezpůsobil. „Maximálně jsme nemohli společně s Davidem tolik trénovat. I tak z toho samozřejmě radost nikdo neměl. Jedinou pozitivní věcí je to, že na moji svatbu bych neměl být znovu pozitivní,“ snažil se být za každou cenu optimistický Perušič.

Pro nejlepší český beachvolejbalový pár je letošní sezona komplikovaná. Několik měsíců trápí totiž Davida Schwainera se zranění, konkrétně naštípnuté pouzdro na palci pravé ruky. „Už je to ale lepší, nemám to tolik nateklé. Uvidíme, jestli půjde hrát na sto procent,“ dodal Schweiner, který musel složitěji trénovat. „Připravoval jsem se hlavně v posilovně, cvičil s většími váhami. Soustředil jsem se hlavně na příjem nebo na jiné aspekty hry, které šly trénovat. Snad se to projeví.“

Perušič a Schweiner na letošním mistrovství světa prohráli v prvním kole play-off, nyní se soustředí na druhý vrchol sezony. Tím je evropský šampionát v Německu, který se rozehraje příští týden v úterý. Ještě předtím bojují na turnaji v Hamburku v kategorii elit. „Bude to německý dvojboj. Doufám, že minimálně na jedné akci se zadaří. Do obou turnajů jdeme s velkým odhodláním a budeme bojovat o nejlepší výsledek,“ doplnil Schweiner.

Perušič byl jedním ze sportovců, které po nakažení se cestou na olympijské hry v Tokiu onemocněním covid-19 finančně podpořila společnost ČEZ. Díky tomu i po neúspěšných hrách mohl plnohodnotně věnovat přípravě na důležité sportovní akce a šampionáty a zároveň si mohli dovolit také servis, který ke svým výkonům potřebuje, i na závodech samotných.

„Bylo to dojemné gesto, které pro mě znamenalo v tu chvíli strašně moc. I proto jsem rád ambasadorem sportovně charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Když trénuju, sbírám body, které pak můžu věnovat nějaké neziskové organizaci a tu pak podpoří Nadace ČEZ finančně,“ řekl Perušič. Se svým parťákem bude trávit zimní přípravu v zahraničí, protože v České republice nejsou podmínky uzpůsobené pro celoroční venkovní trénink pro vrcholovou úroveň beachvolejbalu.

Nejčtenější tento týden

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama