9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Bayern má další trofej. Triumf v Superpoháru režíroval Lewa, Dortmund ostrouhal

Německý Superpohár zná svého vítěze. Podeváté v historii uspěli fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří proti Dortmundu vyhráli 3:1. Zářila především hvězda Robert Lewandowski, která byla u všech branek svého týmu. Polák zařídil dva góly a přidal jednu asistenci.

Nevydařená příprava, pět zápasů v řadě bez výhry či nevýrazný vstup do nové sezony. Bayern Mnichov zažíval po nástupu nového trenéra Juliana Nagelsmanna, který nahradil Hanse Flicka, neúspěšné období.

Superpohár putuje do Mnichova.

V přípravě si připsal pouze jednu remízu a třikrát prohrál, když nestačil na Kolín, Neapol a Mönchengladbach. S posledně zmiňovaným týmem také odstartoval nový ročník německé ligy, na úvod bral bod za remízu 1:1. Jako jediný se prosadil kdo jiný než Robert Lewandowski.

Vítězství přišlo až v úterní večer, kdy Bayern uspěl v Superpoháru. Zápasu s Dortmundem předcházela minuta ticha za zesnulého Gerda Müllera. Na počest legendárního kanonýra Bayernu a německé reprezentace navíc navlekli hráči obou týmů černé pásky.

Úvodní poločas příliš šancí nenabídl. Hosty dvakrát podržel brankář Manuel Neuer, když postupně vychytal v dobrých pozicích Haalanda i Reuse. Na konci půle poprvé udeřil polský kanonýr Robert Lewandowski, když využil centru Sergea Gnabryho a přesnou hlavičkou otevřel skóre.

Dortmund padl poprvé pod novým trenérem

Mnichované lépe vstoupili i do druhé půle. Tečovaný centr Daviese prodloužil autor první branky na volného Thomase Müllera, který v 50. minutě bez problémů trefil odkrytou branku. Dvoubrankový náskok se podařilo Borussii snížit po trefě Erlinga Haalanda, jenže branka neplatila kvůli ofsajdu.

Natěšení fanoušci vestfálského klubu se mohli naplno radovat až v 64. minutě. Dlouhý tlak dokázal zužitkovat parádní ranou z první Marco Reus a zápas nabral zajímavou zápletku. Jenže nadšení ze snížení netrvalo dlouho.

Definitivní rozuzlení přinesla 74. minuta a další úspěšný moment hrdiny utkání Roberta Lewandowskiho. Využil špatné rozehrávky soupeře a zasadil soupeři klíčový úder, ze kterého se fotbalisté Dortmundu už nedokázali oklepat.

Pro Borussii tak nastala zcela opačná situace než v Bayernu. Pod novým koučem Marco Rosem prohráli vůbec poprvé, s úřadujícím mistrem německé ligy padli už v šestém soutěžním utkání po sobě.