9.7 C
    Pátek 26. dubna 2024

Barcelona urvala titul a sní o Messim. Uděláme cokoliv, vzkazuje klub

Podobně jako třeba v Itálii slaví s předstihem mistrovský titul také nejlepší tým Španělska. Díky triumfu nad městskými rivaly z Espanyolu usednou na trůn pro krále La Ligy fotbalisté Barcelony. Trofej putuje do jejich rukou po dlouhých čtyřech letech a poprvé od dob, kdy odešel Lionel Messi. Ten by se ale brzy mohl do Katalánska vrátit.

Vynikající forma Barcelony se přetavila v mistrovské oslavy. Katalánci vyhráli španělskou La Ligu čtyři kola před koncem, druhý Real má o čtrnáct bodů méně a už je nemůže v žádném případě dostihnout. Poslední krok udělali čerství šampioni doma v Barceloně, nikoliv však na Camp Nou, ale na půdě rivala z Espanyolu.

O vítězství rozhodla Barca prakticky ihned, v úvodních dvaceti minutách. V 11. minutě se prosadil Lewandowski, ve 20. minutě přidal druhou branku Baldé a ještě před odchodem do šaten se podruhé v zápase radoval z gólu polský snajpr Lewandowski, který s 21 góly vede tabulku nejlepších střelců soutěže. Právě kvůli gólům ho vedení klubu před sezonou přivedlo.

Bývalý kanonýr Dortmundu nebo Bayernu Mnichov nezklamal, stejně jako řada jeho kolegů. Zápas nakonec skončil 4:2 ve prospěch Barcelony, další gól ve druhém poločase přidal Koundé a ani dvě branky Espanyolu na výsledku nic nezměnily. Barcelona slavila ihned po závěrečném hvizdu a radovánky lehce narušili fans soupeře. Ani to ale večer barcelonským nezkazilo.

Sen o návratu Lea

Když naposledy slavili v Barceloně titul, byl u toho Lionel Messi. Argentinský fotbalový mág, legenda klubu a jeden z nejlepších hráčů všech dob, který v současné době kope za Paris Saint-Germain a rve se o mistrovský titul ve Francii. Faktem ale je, že mu v létě končí smlouva a přemýšlí se nad tím, co bude dál.

„Uděláme všechno pro to, abychom Lea Messiho dostali zpátky do Barcelony,“ řekl po mistrovských oslavách španělským médiím prezident klubu Joan Laporta. Na téma se vyjádřil také viceprezident Barcelony Rafa Yuste. „Messi? Kamarádí se se spoustou kluků, kteří dneska slaví titul… jsem si jistý, že ho také těší. Přál bych si, aby se vrátil,“ řekl Carruselu.