18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Baník se trápí, Slovácko sekl Olayinka. Janošek předvedl další kanonádu z přímáku

Sešívaní se vrátili do čela FORTUNA:LIGY. Triumf nad Slováckem, kterému na lavičce stále chybí trenér Svědík, jenž si odpykává trest z Liberce, zařídil dvěma góly Olayinka. Baník doma prohrál s Hradcem Králové, Pardubice remizovaly v Olomouci. A perníkář Dominik Janošek znovu čaroval.

Když na podzim v Ostravě vyměnili Pavla Vrbu za jeho jmenovce Hapala, zdálo se, že se Baník odlepí ode dna a započne cestu do top šestky soutěže. Jenže po nadějném listopadovém startu zastihla jarní část sezony Slezany v bídné formě. Kuzmanović a spol. po prohře v Brně padli i doma s Hradcem Králové.

Jízdu za hradeckou výhrou v Ostravě po 65 letech nastartoval na Městském stadionu ve Vítkovicích gólem Leibl, golman Laštůvka totiž podběhl centrovaný balon a obránci hostí nečinilo sebemenší problém otevřít skóre.

Ve druhé půli pak pohrdl obrovskou šancí Tijani. Nigérijec stál sám před zcela odkrytou brankou votroků, z malého vápna ale branku nepochopitelně přestřelil. Vzteky pak bušil do trávníku, sám své chybě nevěřil. O pár minut později chyboval i v defenzivě Lischka a Ryneš rozhodl o výsledku 2:0 pro Hradec Králové.

Olayinka chce double

V Edenu se střetl celek s nejlepším útokem v lize s týmem s neprostupnou defenzivou. Slovácko, které do Fortuna Areny dorazilo, na jaře ještě nedostalo gól. Slavia vyrukovala se šesti změnami v základní sestavě oproti duelu v Teplicích. A hned ve 12. minutě se radovala z gólu, obranu šohajů pokořil hlavou po rohu Olayinka.

A muž, jenž plánuje Vršovice po sezoně opustit, skóroval i podruhé. Tijaniho krajan si našel ve vápně přízemní pas a rozvlnil síť ránou do levého dolního rohu. „Chci odcházet s doublem,“ říkal snajpr po zápase, který Slavia vyhrála 2:0, díky čemuž se vrátila do čela soutěže.

Janošek předvádí fotbalová kouzla

Janoškovy parády z letošní sezony

Pardubice opustily poslední příčku, to i díky remíze 2:2 v Olomouci, kterou navíc musel zachraňovat Chytil v 90+8. minutě z penalty.

Utkání ale ozdobil znovudokázáním své impozantní kopací techniky Dominik Janošek. Muž s číslem 39 na zádech zahrál přímý volný kop z podstatné dálky tvrdou ránou přímo pod břevno a opět ohromil celé fotbalové Česko.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.