14.1 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Baník se trápí, Slovácko sekl Olayinka. Janošek předvedl další kanonádu z přímáku

Sešívaní se vrátili do čela FORTUNA:LIGY. Triumf nad Slováckem, kterému na lavičce stále chybí trenér Svědík, jenž si odpykává trest z Liberce, zařídil dvěma góly Olayinka. Baník doma prohrál s Hradcem Králové, Pardubice remizovaly v Olomouci. A perníkář Dominik Janošek znovu čaroval.

Když na podzim v Ostravě vyměnili Pavla Vrbu za jeho jmenovce Hapala, zdálo se, že se Baník odlepí ode dna a započne cestu do top šestky soutěže. Jenže po nadějném listopadovém startu zastihla jarní část sezony Slezany v bídné formě. Kuzmanović a spol. po prohře v Brně padli i doma s Hradcem Králové.

Jízdu za hradeckou výhrou v Ostravě po 65 letech nastartoval na Městském stadionu ve Vítkovicích gólem Leibl, golman Laštůvka totiž podběhl centrovaný balon a obránci hostí nečinilo sebemenší problém otevřít skóre.

Ve druhé půli pak pohrdl obrovskou šancí Tijani. Nigérijec stál sám před zcela odkrytou brankou votroků, z malého vápna ale branku nepochopitelně přestřelil. Vzteky pak bušil do trávníku, sám své chybě nevěřil. O pár minut později chyboval i v defenzivě Lischka a Ryneš rozhodl o výsledku 2:0 pro Hradec Králové.

Olayinka chce double

V Edenu se střetl celek s nejlepším útokem v lize s týmem s neprostupnou defenzivou. Slovácko, které do Fortuna Areny dorazilo, na jaře ještě nedostalo gól. Slavia vyrukovala se šesti změnami v základní sestavě oproti duelu v Teplicích. A hned ve 12. minutě se radovala z gólu, obranu šohajů pokořil hlavou po rohu Olayinka.

A muž, jenž plánuje Vršovice po sezoně opustit, skóroval i podruhé. Tijaniho krajan si našel ve vápně přízemní pas a rozvlnil síť ránou do levého dolního rohu. „Chci odcházet s doublem,“ říkal snajpr po zápase, který Slavia vyhrála 2:0, díky čemuž se vrátila do čela soutěže.

Janošek předvádí fotbalová kouzla

Janoškovy parády z letošní sezony

Pardubice opustily poslední příčku, to i díky remíze 2:2 v Olomouci, kterou navíc musel zachraňovat Chytil v 90+8. minutě z penalty.

Utkání ale ozdobil znovudokázáním své impozantní kopací techniky Dominik Janošek. Muž s číslem 39 na zádech zahrál přímý volný kop z podstatné dálky tvrdou ránou přímo pod břevno a opět ohromil celé fotbalové Česko.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.