Ostatní sportyBadmintonisty čekají boje o Evropu! Louda a Mendrek nastoupí v Praze

Badmintonisty čekají boje o Evropu! Louda a Mendrek nastoupí v Praze

Bohatý program plný reprezentačních zápasů čeká na české badmintonisty. Ti budou usilovat o postup z kvalifikačních podskupin na únorové mistrovství Evropy týmů. Muži nastoupí ve čtvrtek a v sobotu v pražských Štěrboholech, kde vyzvou Portugalsko a poté Rakousko. Před domácími diváky tak nastoupí Jan Louda nebo Adam Mendrek s Ondřejem Králem. V případě vítězství postoupí do finále kvalifikační skupiny, které uskuteční v neděli od 11:00 rovněž v Praze. Češky musí za zápasy cestovat do Nizozemska, kde hrají proti Izraeli a Maďarsku.

Před českými fanoušky chtějí zakončit velmi úspěšný rok, ve kterém získali plno bodů v rámci kvalifikace na olympijské hry v Paříži. Vždyť Louda nebo deblový pár Mendrek s Králem drží zatím postupové místo. „Také kvalifikace na ME týmů je dobře bodově ohodnocená a mělo by mi to pomoct jako desátý nejlepší výsledek, který se počítá pro boje o olympiádu,“ plánoval Louda, který musel na nedávném turnaji ve Walesu skrečovat čtvrtfinálový duel.

Měl jsem problém se zády, ale už je to lepší. Uvidíme, jak to bude vypadat, moc jsem toho bohužel nenatrénoval. V Praze se tak chci dostat zpátky do pohody a být fit,“ dodal padesátý hráč světového žebříčku, který v listopadu ovládl mezinárodní turnaj Czech Open v Praze.

V kvalifikaci na evropský šampionát se bude hrát systémem tří singlů a dvou deblů. V nominaci českého týmu je dále Dominik Kopřiva, Jiří Král, Vít Kulíšek nebo Tomáš Švejda. „Chceme to postavit na kvalitním prvním a druhým singlu a prvním deblu. Pevně ale věřím, že také ostatní kluci přinesou výhry,“ tvrdil Mendrek, který společně s Králem drží 59. místo na světovém žebříčku. „Podskupinu máme přijatelnou, proti Portugalsku jsme favoriti a s Rakouskem to bude vyrovnané. Pokud postoupíme, měli bychom se utkat ve finále s Irskem,“ odhadl Mendrek.

Druhá kvalifikační podskupina má složení Irsko, Norsko, Ázerbajdžán. Finále je pak v plánu v neděli od 11:00 ve štěrboholské BB Aréně. „Byl by to historický úspěch, kdybychom se dostali na ME v tomto novém formátu. Hlavně se těšíme na české fanoušky, které mají možnost vidět domácí hráče, kteří usilují o olympijské hry,“ doplnil Mendrek. Češky včele s Terezou Švábíkovou budou hrát v Nizozemsku, kde mají v podskupině Izrael a Maďarsko. V druhé podskupině je Nizozemsko (favorit), Finsko a Portugalsko.

Nejčtenější tento týden

Liga mistrů nabídne šlágry už v ligové fázi. PSG čekají City, Villa i Barcelona

Nový ročník Ligy mistrů slibuje mimořádně atraktivní duely už během ligové fáze. Obhájce trofeje Paris Saint-Germain narazí na Manchester City, Aston Villu i Barcelonu, zatímco Arsenal čekají Real Madrid a Bayern Mnichov. Anglické kluby dostaly při losu pořádně náročný program.

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.

Siniaková s Pattenem vyřadili hvězdné duo Sabalenka a Djokovič

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli na US Open velkou výzvu. V prvním kole smíšené čtyřhry porazili turnajové jedničky Arynu Sabalenka a Novaka Djokoviče 1:4, 4:2, 10:2. Po nepovedeném začátku předvedli výrazný obrat a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošli také Jakub Menšík s Karolínou Muchovou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama