LOH2024Australský olympionik zatčen v Paříži. Pokoušel se koupit kokain

Australský olympionik zatčen v Paříži. Pokoušel se koupit kokain

Australský reprezentant v pozemním hokeji Tom Craig byl zatčen a umístěn do vazby poté, co údajně kupoval kokain během olympijských her v Paříži.

Osmadvacetiletý Craig odešel v úterý večer z týmové akce a jen o 15 minut později byl zatčen za to, že si údajně koupil jeden gram kokainu od pouličního dealera, uvádí Herald Sun.

„Především bych se chtěl omluvit za to, co se stalo v posledních 24 hodinách. Udělal jsem strašnou chybu. Přijímám plnou odpovědnost za své jednání,“ řekl Craig při odchodu z policejní kanceláře.

„Mé činy jsou jen mé vlastní a v žádném případě neodrážejí hodnoty mé rodiny, mých spoluhráčů, mých přátel, mého sportu a australského olympijského týmu. Všechny jsem vás ztrapnil a je mi to opravdu líto,“ cituje sportovce BBC.

    Australský olympijský výbor zatčení potvrdil

    Australský mužský hokejový tým na olympijských hrách v Paříži v neděli prohrál ve čtvrtfinále s Nizozemskem 0:2. Několik členů týmu se v úterý vydalo do města.

    Pařížské policejní oddělení vydalo prohlášení, v němž uvedlo, že policisté „byli svědky kokainové transakce na úpatí budovy v 9. obvodu“ mezi 17letým dodavatelem a 28letým kupujícím, který „je údajně“ členem australského týmu pozemního hokeje.

    Australský olympijský výbor později potvrdil, že jeden člen týmu byl zatčen. Zároveň upřesnil, že „nebylo vzneseno žádné obvinění“.

    Craig ve středu uspořádal krátkou tiskovou konferenci před malým shromážděním novinářů a poté odešel, aniž by odpovídal na otázky.

    Dostane maximálně pokutu

    Craigovi zřejmě nehrozí víc než pokuta. To kvůli francouzskému zákonu z roku 2020, který omezuje tresty pro osoby přistižené s malým množstvím drog, včetně méně než pěti gramů kokainu. Mohl by podle New York Post zaplatit pouze 150 eur.

    Útočník pocházející z Nového Jižního Walesu získal s Austrálií stříbrnou medaili na hrách v Tokiu v roce 2021. Poprvé se objevil na olympijských hrách v Riu v roce 2016. Za Austrálii absolvoval více než 100 zápasů.

    Australský mužský i ženský hokejový tým vypadly na olympijských hrách v Paříži ve čtvrtfinálové fázi.

    Nejčtenější tento týden

    Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

    Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

    Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

    Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

    Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

    Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

    Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

    Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

    České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

    Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

    Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

    Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

    Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

    Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

    UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

    Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

    Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

    Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

    Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

    Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

    Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

    Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

    Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

    Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

    Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

    Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

    „Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

    Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

    Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

    Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.
    Reklama
    Reklama
    Reklama
    Reklama