Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Australská magie. Damon Heta předvádí snové šipky a světová špička se začíná bát

  Damon Heta čaruje. Australský šipkař se začíná probouzet do snové formy, po několika nadějných výkonech a mnoha neúspěšných finálových bitvách se dokonce dočkal titulu. Heta ovládl mítink Players Championship 5, z turnaje navíc vyřadil díky neskutečnému zavírání a fenomenálním průměrům hvězdného Garyho Andersona nebo Dimitriho van den Bergha.

  Rodák z Perthu sice začal se šipkami až v pozdějším věku než ostatní, na jeho hře se to ale vůbec nijak neodráží. „The Heat“, jak je Australan přezdíván, v kariéře doposud získal jeden jediný televizní titul, a to když na Brisbane Darts Masters překvapivě porazil tehdejšího mistra světa Roba Crosse v dramatickém finále.

  Heta si od té doby v PDC připsal jedinou výhru, konkrétně na podzim 2020 v rámci Autumn Series. Na velkých turnajích, které pravidelně hraje, nemá často úplně šťastný los. Na posledním mistrovství světa například, kde se jako obvykle prezentoval skvělou hrou, skončil na šipkách pozdějšího vítěze Petera Wrighta.

  Nyní už to ale vypadá, že mu nezáleží na soupeři. Heta začíná představovat skutečnou hrozbu. Proč? Čtyřiatřicetiletý šipkař se naučil zvládat kritické momenty na doublech a nyní na terči kouzlí. Hraje ohromující průměry, často se vyšplhá až ke 110 bodům, zavírá pravidelně s 50% úspěšností, což není špatné číslo, a hlavně dokáže trestat chyby soupeřů.

  Což potvrdil i v mítinku Players Championship 5, neboť jej celý vyhrál. Po cestě vyřadil například Daryla Gurneyho nebo Dimitriho van den Bergha a v samotném finále pak porazil v poslední době rozjetého Garyho Andersona. Heta prostě baví a diváci už vyhlíží další turnaj, kde je bude moci sympaťák ze země klokanů potěšit skvělými šipkami.

  Gawlas prožil hořkosladký víkend

  Zmíněných podniků se pochopitelně účastnil i Adam Gawlas. Jediný český zástupce v prestižní organizaci PDC prožil na víkendových turnajích Players Championship 5 a 6 mnoho rozporuplných emocí.

  První podnik pro něj začal úžasně, dokázal zničit Williama Borlanda, mladíka, jenž na mistrovství světa zavřel ohromující devítku proti Brooksovi, poměrem 6:1. Nicméně hned ve druhém zápase dostal od Mervyna Kinga „kanára“ a vypadl po prohře 0:6.

  Druhý den začal ještě lépe než ten první, protože „kanára“ naopak nadělil De Zwaanovi. Jenže pak Adam znovu narazil. Toho dne skvostně hrajícího Meikleho přetlačit nezvládl. Gawlas sice zavřel v kritickém okamžiku 160 a 106 bodů, i tak to ale na levorukého talenta, jenž zahrál průměr vyšší než 107 bodů, nestačilo.

  Zatímco Heta tedy stoupá žebříčkem, Gawlas se drží stále na stejných pozicích kolem 70. místa.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.