5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Aspirant na gól EURA. Čechům se úvod ME vydařil, Schick „sejmul“ Skoty trefou z půlky

Úžasný vstup do mistrovství Evropy prožila reprezentace České republiky. Skotsko potupil dvěma góly Patrik Schick, druhý gól dal navíc až z půlky hřiště. Nepříjemná porážka pro Skoty, Češi naopak putují do čela skupiny „D“. Lepší začátek už si snad ani nemohli přát.

Cestu evropským šampionátem dnes započala i česká „repre“. Do Skotska putovali Češi v dobré náladě, i když s ne zrovna ideální fazónou. Duel se Skoty nevyšel Čechům v Lize národů, na Britských ostrovech tady padli i v kvalifikaci o MS s výběrem Walesu.

I tak se ale Čechům začátek EURA vyvedl na výbornou. Předvedli skvělý výkon, vyhráli o dva góly a na zbytek tabulky se teď dívají z vrchu. Start do zápasu se Skoty ale nebyl úplně povedený, do prvních šancí se hrnuli domácí a před svým publikem kralovali většině prvnímu poločasu.

I tak ale do šatny odcházeli radostněji Češi. Schick nejprve první dobrou šanci spálil, napodruhé už se ale hlavou nemýlil. Český tým udeřil z ojedinělé šance, po které se radoval právě aktivní kanonýr Leverkusenu. První branka resultovala ze série rohových kopů.

„Galapředstavení“ ve druhé půli

Češi začali druhou půli velice aktivně, i když do šancí se řítili i Skoti. Veškeré naděje zhruba 9 tisíc domácích „fans“ ale utnul svých druhým gólem Schick. Jeho trefa, to byla neskutečná paráda. Kandidát na gól EURA, k tomu ale navíc klidně i na nejlepší gól roku.

Schick se dostal k balonu na půli hřiště, všiml si vyběhnutého gólmana Skotska a vypálil. Mnozí si zřejmě říkali, proč vůbec zkouší štěstí z takové dálky, míč ale, světe div se, zapadl do sítě. A čeští fanoušci „explodovali“ radostí.

„Hrozně jsem se na to těšil. V hlavě už jsem ten zápas hrál asi třikrát. Ten druhý gól, to je třešnička,“ hodnotil výkon dvougólový Schick. I jeho zásluhou odstartovali Češi EURO vítězstvím. „Chceme postoupit,“ hlásí kouč Šilhavý.

Jeho svěřence čeká už v pátek další nepříjemný soupeř – Chorvatsko.

Tři hvězdy zápasu podle redakce sport24.cz:

1. Patrick Schick – Dva góly, úžasný výkon, jeho druhá trefa aspirant na gól celého EURA. Měl i další šance, ty ale ke své smůle neproměnil. I tak měl na vítězství české „repre“ lví podíl.
    2. Tomáš Vaclík – V brance Čechů likvidoval, co se dalo. Udržel čistý štít a byl to hlavně on, kdo Skotům zkazil chuť. Parádní výkon!
    3. Vladimír Coufal – Byl nebezpečný na pravém kraji hřiště, prezentoval se skvělým představením a měl prsty v rozhodujícím gólu. Byl to on, kdo nacentroval Schickovi na gól č. 1.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.