9.8 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
FotbalArsenal čelí po blamáži v FA Cupu posměchu. Kádr jako Real Madrid,...

Arsenal čelí po blamáži v FA Cupu posměchu. Kádr jako Real Madrid, hra jako hospodský tým, říká legenda

Na Ostrovech o víkendu probíhaly fotbalové žně. Nejvyšší soutěž se sice nehrála, i tak ale týmy z elitní společnosti měly napilno. Program obohatil slavný FA Cup, ve kterém se kromě jasných výsledků urodilo i pár překvapení. Jedno takové režíroval i londýnský Arsenal, který vypadl s Nottinghamem.

Sobotní a nedělní fotbalové hody na Britských ostrovech. Nějak tak by se dalo mluvit o FA Cupu, který se překlenul do své další fáze. Nejstarší klubová trofej v Evropě, do níž se kromě těch nejlepších dostanou i neprofesionální kluby, nabídla divákům parádní podívanou.

Už v sobotu postoupili třeba fotbalisté Manchesteru City, Chelsea, Brightonu, Leicesteru, Crystal Palace nebo Brentfordu. O den později doplnili své kolegy z Premier League třeba také Souček a spol., Liverpool nebo Tottenham. Všem se ale podle představ nedařilo.

Venku je Newcastle i Arsenal

Kdo ale sítem FA Cupu neprošel, jsou fotbalisté Newcastlu a Arsenalu. První jmenovaní nestačili v jasné domácí bitvě na Cambridge a potvrdili, že forma je v současné době přímo odstrašující. Ti druzí? Vypadli stejně jako před čtyřmi lety na půdě Forestu.

Při pohledu na historické tabulky nemají Gunners konkurenci. Čtrnáctinásobní šampioni FA Cupu měli ale před sebou ve třetím kole soka, na kterého zkrátka neumí. Cesta turnajem skončila pro Arsenal podobně už před čtyřmi lety.

Nottingham ale určitě za favorita neplatil. Pohybuje se v první polovině druhé ligy, na postup mezi smetánku to ale zatím určitě nevypadá. I tak ale na Arsenal vyzrál a díky snajprovi Grabbanovi se ujal v závěru vedení, kterého už se vzdát nehodlal.

Kanonýři se přes noc stali terčem kritiky i posměchu. Nepomohly jim totiž ani speciální bílé dresy, které měly za cíl upozornit na násilí mezi mladými. Naopak, naprosto nevhodné chování předvedl jeden z hráčů Nuno Tavares, kterého kouč stáhl už ve 35. minutě. Co následovalo? Zdravý Portugalec smrskl o zem rukavicemi a museli ho uklidňovat asistenci.

Nálada není dobrá. Arsenal sice v Premier League zase začal šlapat, po vypadnutí z FA Cupu ale má opět plné ruce práce. „Vypadají jako Real Madrid, ale hrají jako hospodský tým,“ říká legendární kapitán Manchesteru United Roy Keane.

Názor si udělejte sami, tím hlavním poselstvím ale je, že Arsenal si další kolo FA Cupu nezahraje. Na Nottingham čeká Leicester.

Nejčtenější tento týden

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama