Katar 2022Argentinci na MS proti Australanům. Hvězdný Lionel Messi získá další rekordy

Argentinci na MS proti Australanům. Hvězdný Lionel Messi získá další rekordy

Dnes začíná osmifinálová část mistrovství světa. Už není kam couvnout. Kdo chce světové zlato, musí už jen vítězit. Obrovská pozornost bude tradičně upřena na Argentince a na jejího kapitána Lionela Messiho. Ten zatím předvádí skvělé výkony a na šampionátu si připsal několik dílčích rekordů. Jeho kousky bude favorit potřebovat i dnes od 20 hodin proti Austrálii.

Argentinci drželi neporazitelnost více než tři roky. Jmenovitě 36 utkání. Loni ve finále Copa América zdolali Brazilce, a i proto byli považování za jednoho z vůbec největších favoritů mistrovství světa v Kataru. Jenže hned první zápas přinesl šok. Messi a spol. prohráli 1:2 se Saúdskou Arábií. Kritika na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat a Argentinci to pořádně slízli.

Aby Jihoameričané vůbec postoupili, museli dvakrát bezpodmínečně zvítězit. Proti Mexiku a Polsku se jim to shodně povedlo po výsledcích 2:0. Argentina se tak v osmifinále vyhne obhájcům zlata z Francie a jde papírově na schůdného soupeře, a to Austrálii. V první linii bude stát samozřejmě Lionel Messi, který doposud vstřelil na šampionátu dvě branky. Že je dávno nejlepším střelcem „Albiceleste“, to se dobře ví. Ale útočník PSG má v reprezentaci, jmenovitě na mistrovství světa, i jiná zajímavá numera.

Dnes večer nastoupí do 23. utkání na mistrovství světa, což bude z pohledu Argentinců nejvíc. Před ním už bude pouze německé duo Miroslav Klose a Lothar Matthäus. Toho, aby Messi dotáhl, tak by musel postoupit do semifinále. S osmi góly vyrovnal na mundialech Maradonu, ztrácí tak dvě branky na Gabriela Batistutu. V play off se ale zatím nikdy netrefil, i tato touha ho dnes bude hnát jistě kupředu.

Celý život je Messi srovnáván s Maradonou a my přinášíme další souvislost. 35letý útočník si na levé paži upraví kapitánskou pásku na mistrovství světa již pošestnácté a vyrovná tím, hádejte koho – Maradonu. Pokud Argentina zvítězí, pro Messiho to už bude šestnáctý vítězný duel a pouze dva bude ztrácet, nyní změna, na Miroslava Kloseho.

Ne všechno je ale v Messiho podání sluníčkové. Proti Polsku neproměnil penaltu a stal se teprve druhým exekutorem na mistrovství světa, který z pokutového kopu selhal hned dvakrát. Prvním byl Ghaňan Asamoah Gyan a není od věci připomenout, že první penaltu zahodil v roce 2006 proti České republice.

Ale celá Argentina věří, že dnes Messi napne síť a přiblíží Argentinu opět o kousek velkému snu. Austrálie je v osmifinále teprve podruhé v historii. Před 16 lety prohrála 0:1 s Itálií, která poté celý šampionát vyhrála. Napíší podobný příběh i Argentinci?

Nejčtenější tento týden

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama