Katar 2022Argentina mistrem světa? Jistý prorok to předpověděl už před sedmi lety

Argentina mistrem světa? Jistý prorok to předpověděl už před sedmi lety

Kontroverzní šampionát v Kataru skončil. O tom, proč se mistrovství světa nemělo konat zrovna v této zemi a v tomto termínu, byly už popsány pěkné štosy papíru. Ale když budeme brát v potaz čistě sportovní stránku, moc lepších turnajů k vidění nebylo. Novým mistrem světa se stali potřetí v historii Argentinci, kteří ve strhujícím finále přemohli Francii 4:3 po penaltách. Zasloužené? Určitě ano. Očekávaně? Vlastně také ano. Několik pojítek s minulostí se totiž během turnaje objevilo a napovídalo, že by se mohli radovat Messi a spol.

Argentina je potřetí v historii mistrem světa, v Buenos Aires se tak týden nebude pracovat a Lionel Messi dokončil své životní dílo. O tom, jak byl včerejší finálový duel exkluzivní, se bude vyprávět po generace. Ale podívejme se nyní na Argentinskou pouť turnajem trochu jinak.

Už po březnovém losu se dalo trochu odtušit, kdo že se to před Vánoci bude v Kataru radovat. Celkově šestkrát se hrálo mistrovství světa s 32 účastníky. A hned třikrát ovládl šampionát tým, který byl v základní skupině s písmenem C. Kam byla nalosována Argentina? Tušíte správně – do „céčka.“

Vývojáři známé hry FIFA z EA Sports nasimulovali tři týdny před turnajem všechny zápasy mistrovství světa. Může to působit jako pouhá loterie, ale v letech 2010, 2014 i 2018 jim tip na vítěze vyšel. Jejich výsledek nyní? Mistrem světa se stane Argentina a nejlepším hráčem mistrovství světa Lionel Messi.

Přes různé předpovědi Argentinci zažili hororový vstup do turnaje, když prohráli se Saúdskou Arábií. Postup museli honit až v závěrečném zápase základní skupiny proti Polsku, když vyhráli 2:0. Pokutový kop ovšem neproměnil Lionel Messi. Ovšem i tohle se ukázalo jako znamení. V roce 1978 Mario Kempes neproměnil penaltu v posledním zápase základních skupin. A v roce 1986 taktéž ve třetím duelu zahodil „desítku“ Diego Maradona. V obou případech Argentinci triumfovali.

V osmifinále, opět především Messiho zásluhou, Argentina porazila 2:1 sympatickou Austrálii. Ta se podruhé v historii dostala mezi 16 nejlepších celků. V roce 2006 ji ve stejnou dobu vyřadila Itálie – která nakonec šampionát vyhrála.

Argentina následně došlo až do finále, které dostal na starost polský sudí Szymon Marciniak. Ten se narodil 7. ledna 1981. Sedm dní po Novém roce přišel kdysi na svět i Romualdo Arrpi Filho. Že Vám to jméno nic neříká? Nemusí. Ale je to bývalý rozhodčí a pískal finále mistrovství světa v roce 1986, kdy Maradonova Argentina porazila 3:2 Západní Německo.

V roce 2001 přestoupil do Paris St. Germain Brazilec Ronaldinho, o rok později triumfoval na mistrovství světa. V roce 2017 se do hlavního města Francie stěhoval Kylian Mbappé – za rok už si dělal selfíčka s pohárem pro mistry světa. V loňském roce rozšířil hvězdnou skvadru PSG i Lionel Messi – a jak to včera večer dopadlo, budeme mít asi dlouho v paměti.

A jedna šílenost na závěr. Jistý José Miguel Polanco vyťukal 20.03.2015 na sociální síť Twitter následující slova: „18. prosince 2022 34letý Lionel Messi vyhraje mistrovství světa a stane se největším hráčem všech dob. Zkontrolujte tento tweet za sedm let.“ Dobře, v jednom se Polanco „seknul“, Messimu je 35 let. Ale jinak?

Je tohle všechno pouhá shoda okolností nebo to bylo zkrátka napsané ve hvězdách? Neřídil tohle vše zesnulý Diego Maradona z nebe, či snad spíše ze samotného pekla? Ale to už bychom fantazírovali až moc.

Nejčtenější tento týden

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama