18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Ani dvě žlutá torpéda Liverpool nezničila. Liga mistrů poznala jméno prvního finalisty

Zápas dvou poločasů sledovali včera večer v rámci odvety semifinále Ligy mistrů fanoušci na stadionu ve Villarrealu. Jejich miláčci zaskočili favorita a ještě v prvním poločase smazali dvougólový náskok Liverpoolu. Ten pak ale zapnul motory, během 12 minut výsledek otočil a zajistil si jako první místenku ve finále.

Před výkopem byla matematika z pohledu domácích nekompromisní. Pokud chtěl Villarreal přepsat své klubové dějiny a vyřadit po Bayernu Mnichov také Liverpool, musel dát minimálně dva góly. A přesně to se povedlo hned v prvním poločase. Do kabin odcházela „Žlutá ponorka“ za stavu 2:0, tedy přesně takového, jaký svítil po závěrečném hvizdu před týdnem na tabuli v Liverpoolu. Opět pro domácí.

Španělský klub a úřadující vítěz Evropské ligy se letos prezentuje velice defenzivním fotbalem, který však má efekt. Protiútoky, trýznění útočníků soupeře, nemožnost jakkoliv přetlačit zatažený blok. Jenomže Liverpool recept našel a hned po restartu začal tlačit. Po 74 minutách bylo hotovo.

Postupně se trefili Fabinho, Díaz a Mané a Liverpool mohl pomalu slavit. U všech třech branek pochybil domácí brankář Rulli, dva balony mu prošly mezi nohama, při třetím gólu nesmyslně vyjel ze své svatyně a netrefil míč. Sny o postupu do finále se tak Villarrealu rozplynuly jako pára nad hrncem.

Děsivá první půle, pak zlepšení

Jak už bylo řečeno, domácí se chopili vedení. A to už ve 3. minutě, kdy pálil Dia, před pauzou zvýšil na rozdíl dvou branek Conquelin. Liverpoolu přestávka prospěla, kouč Klopp zřejmě svým svěřencům tlačil do hlavy pokyny a vyplatilo se.

„Na první poločas musíme co nejdříve zapomenout. Na míči jsme nebyli dostatečně dobří. Rychle inkasovaný gól nám vůbec nepomohl, zato jim hrozně. Museli jsme si hrábnout hluboko a hrát hodně vyspěle,“ pronesl po utkání stoper Virgil van Dijk. „Bylo to velmi těžké. Soupeř hrál v prvním poločase hodně dobře. Ale o poločase jsme udělali nějaké změny, chytili se a uhráli výsledek, jaký jsme potřebovali,“ doplnil ho spoluhráč Tren Alexander-Arnold.

Liverpool se dostal do finále Ligy mistrů poprvé od sezony 2018/19, kdy nakonec nad hlavu onu „ušatou“ trofej zvedal. Koho vyzve? O tom rozhodne dnešní odveta druhého semifinále mezi Manchesterem City a Realem Madrid.

• Villarreal vs. Liverpool 2:3 (2:0). Góly: 3. Dia, 41. Coquelin – 62. Fabinho, 67. Díaz, 74. Mané.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.