23.6 C
    Pondělí 20. května 2024

Ani dvě žlutá torpéda Liverpool nezničila. Liga mistrů poznala jméno prvního finalisty

Zápas dvou poločasů sledovali včera večer v rámci odvety semifinále Ligy mistrů fanoušci na stadionu ve Villarrealu. Jejich miláčci zaskočili favorita a ještě v prvním poločase smazali dvougólový náskok Liverpoolu. Ten pak ale zapnul motory, během 12 minut výsledek otočil a zajistil si jako první místenku ve finále.

Před výkopem byla matematika z pohledu domácích nekompromisní. Pokud chtěl Villarreal přepsat své klubové dějiny a vyřadit po Bayernu Mnichov také Liverpool, musel dát minimálně dva góly. A přesně to se povedlo hned v prvním poločase. Do kabin odcházela „Žlutá ponorka“ za stavu 2:0, tedy přesně takového, jaký svítil po závěrečném hvizdu před týdnem na tabuli v Liverpoolu. Opět pro domácí.

Španělský klub a úřadující vítěz Evropské ligy se letos prezentuje velice defenzivním fotbalem, který však má efekt. Protiútoky, trýznění útočníků soupeře, nemožnost jakkoliv přetlačit zatažený blok. Jenomže Liverpool recept našel a hned po restartu začal tlačit. Po 74 minutách bylo hotovo.

Postupně se trefili Fabinho, Díaz a Mané a Liverpool mohl pomalu slavit. U všech třech branek pochybil domácí brankář Rulli, dva balony mu prošly mezi nohama, při třetím gólu nesmyslně vyjel ze své svatyně a netrefil míč. Sny o postupu do finále se tak Villarrealu rozplynuly jako pára nad hrncem.

Děsivá první půle, pak zlepšení

Jak už bylo řečeno, domácí se chopili vedení. A to už ve 3. minutě, kdy pálil Dia, před pauzou zvýšil na rozdíl dvou branek Conquelin. Liverpoolu přestávka prospěla, kouč Klopp zřejmě svým svěřencům tlačil do hlavy pokyny a vyplatilo se.

„Na první poločas musíme co nejdříve zapomenout. Na míči jsme nebyli dostatečně dobří. Rychle inkasovaný gól nám vůbec nepomohl, zato jim hrozně. Museli jsme si hrábnout hluboko a hrát hodně vyspěle,“ pronesl po utkání stoper Virgil van Dijk. „Bylo to velmi těžké. Soupeř hrál v prvním poločase hodně dobře. Ale o poločase jsme udělali nějaké změny, chytili se a uhráli výsledek, jaký jsme potřebovali,“ doplnil ho spoluhráč Tren Alexander-Arnold.

Liverpool se dostal do finále Ligy mistrů poprvé od sezony 2018/19, kdy nakonec nad hlavu onu „ušatou“ trofej zvedal. Koho vyzve? O tom rozhodne dnešní odveta druhého semifinále mezi Manchesterem City a Realem Madrid.

• Villarreal vs. Liverpool 2:3 (2:0). Góly: 3. Dia, 41. Coquelin – 62. Fabinho, 67. Díaz, 74. Mané.

Usyk a Fury se znovu utkají v říjnu. Vítěz bude v roce 2025 čelit Joshuovi

Po napínavém zápase v Rijádu se pozornost rychle přesunula k očekávané odvetě mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem. Ukrajinský boxer, který se stal nesporným šampionem těžké váhy, by se měl s Furym utkat znovu v říjnu tohoto roku v Rijádu. Tato odveta je nejen smluvně zavazující, ale je také nejočekávanějším zbývajícím zápasem letošního roku.

Xander Schauffele triumfoval na US PGA Championship a zajistil si tak první titul na major turnaji

Ve strhujícím finále ve Valhalle prokázal Xander Schauffele své mistrovství vítězstvím na US PGA Championship. Schauffele se ubránil obrovským výzvám Brysona DeChambeaua a Viktora Hovlanda, zahrál závěrečné kolo za 65 a získal svůj první major titul.

V Londýně oslavy nepropuknou. Češi vyškolili Brity 4:1

Česko předvedlo na ledě obdivuhodný výkon. Přestože se Británie snažila a jedním gólem se vyhnula úplné katastrofě, Češi jsou v O2 areně jako doma. Kapitán Roman Červenka čtyřmi body dirigoval ofenzivu a dovedl Česko k jasné výhře 4:1, díky které zůstává domácí tým na čele skupiny A.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.