Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Ani Blachowicz, ani Ankalaev. Procházka si sám vybral soupeře pro obhajobu pásu UFC

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dozvuky největšího zápasu v historii českého MMA jsou ještě stále patrné, v souvislosti s novopečeným šampionem polotěžké váhy UFC Jiřím Procházkou už se ale mluví o dalším kroku. Ten bude představovat obhajoba, která už by se možná mohla uskutečnit ještě v letošním roce. Proti komu „BJP“ nastoupí?

  Bez jednoho dne je tomu přesně jeden měsíc od doby, kdy Jiří Procházka uškrtil v posledním kole titulového zápasu polotěžké váhy UFC brazilského veterána Glovera Teixeiru a získal pás pro šampiona. Rodák z Hostěradic u Znojma si v současné době užívá slávy, které se mu v České republice dostává, chodí na rozhovory, rozdává autogramy. Poté ho čeká zasloužená dovolená, ale také příprava na další fight.

  Dlouho se spekulovalo o tom, kdo by měl být jeho příštím soupeřem. Ihned po zápase vyzval Procházku bývalý šampion a polský ranař Jan Blachowicz, šéf UFC Dana White se nechal slyšet, že by mohl soupeř pro Jiřího vzejít ze souboje Magomeda Ankalaeva a Anthonyho Smitha. Jenomže sám „BJP“ se na svých sociálních sítích vyjádřil na toto téma úplně jinak.

  Oba zřejmě zápas chtějí

  „Rozhodl jsem se o mém dalším soupeři. V dalším zápase chci bojovat s Gloverem Teixeirou. Není to proto, že by to byl další velký zápas, ale má to jeden hlavní důvod. V prvním zápase jsem podal opravdu špatný výkon. Proto chci nyní ukázat, proč jsem šampion. Čistě a nezpochybnitelně. Myslím si, že Glover si odvetu zaslouží. Tady je moje nabídka. Ukážu vám, proč jsem šampion,“ řekl ve videu na Instagramu.

  Procházku žene kupředu myšlenka na odvetu. Chce celému světu ukázat, že jeho výhra nad Teixeirou nebyla v žádném případě náhodná. Přijme Brazilec výzvu? Podle nedávného rozhovoru, který poskytl serveru MMA Junkie smýšlí podobně jako jeho červnový přemožitel ze Singapuru.

  „Chci odvetu. Je to jedna z věcí, u které si řeknu, že to dokážu. Zvládl bych to. Jak jsem mohl o pás přijít? Právě to mě motivuje jít válčit zpět do klece. Jsem nesmírně motivovaný a chci získat pás zpět,“ prohlásil Teixeira. Všechno by se mohlo upéct ještě v letošním roce, respektive na jeho konci.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS