Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Anglie se chystá na návrat italského raubíře. Newcastle láká do svých služeb Maria Balotelliho

  Ve fotbalových kruzích asi není nikdo, kdo by ho neznal. Kdysi obrovský fotbalový talent Mario Balotelli prošel řadou velkoklubů, jeho kariéru ale zhatil přístup, životospráva a různé excesy mimo trávník. Italský snajpr v současné době pálí ostrými v Turecku, dost možná by se ale mohl vrátit zpět na Ostrovy. “Super Maria” lanaří bohatý Newcastle.

  Lionel Messi, Wayne Rooney, Sergio Agüero, Kylian Mbappé nebo Erling Haaland. Mezi vítězi ankety Golden Boy, která oceňuje nejlepší hráče do 21 let hrající v Evropě, už se ve fotbalových dějinách objevila řada excelentních fotbalistů. Mnozí ale svůj potenciál také nenaplnili.

  Druhý případ ztělesňuje třeba bývalý italský reprezentant Mario Balotelli, jenž zvedl nad hlavu trofej v roce 2010. Mario se narodil v Palermu a právě místo narození jako by jeho osud předurčilo. Problémy, problémy, problémy. Těch měl Ital snad víc, než kolik dal gólů.

  Balotelli nosíval dres Manchesteru City, Interu i AC Milán, Marseille nebo Liverpoolu. Dokonalé to ale nebylo téměř nikde. Mario v letošní sezoně zkouší štěstí na turecké půdě v Demirsporu a celkem sd mu daří. Zatím dal v 18 zápasech sedm gólů, k tomu přidal dvě asistence. Není tak divu, že si vysloužil pozornost papírově o něco lepších týmů.

  “Má ve smlouvě klauzuli, díky které by mohl odejít. Přesné číslo vám ale neřeklo,” nechal se pro turecký deník Fanatik slyšet prezident klubu Murat Sancak.

  Arábii ne, Newcastlu možná

  Odejde Balotelli z Turecka? Tamní média tvrdí, že je to pouze otázka času. Spekulacím nahrál také Sansak, který prozradil, že na něj učinil nabídku zástupce z Arábie. Tu však vedení klubu rázně odmítlo. V řadě ale nestojí jen oni.

  Zájem prý jeví také Newcastle, jemuž arabští majitelé umožňují v zimě nakupovat. Do klubu už se přesunul bek Trippier z Atlética Madrid a také útočník Wood z Burnley. K němu by ale Straky do ofenzívy rády někoho přidali. Tím někým by mohl být právě Balotelli.

  “Newcastle o něm přemýšlí, stále na něj ale ještě neposlal oficiální nabídku,” pronesl Sancak. Očekává se ale, že v následujících dnech by přijít mohla. Bez gólů se Newcastle v Premier League zachrání jen hodně těžko.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.