FotbalAngažmá jako z hororu. Alex Král dává sbohem střídačce West Hamu, prý...

Angažmá jako z hororu. Alex Král dává sbohem střídačce West Hamu, prý jedná s Turky

Vysvobození. Slovo, které vystihuje konec Alexe Krále ve West Hamu asi nejdokonaleji. Někdejší obrovský český talent a stálý člen slávistické základní jedenáctky na Ostrovech neprožil zrovna vydařené angažmá. I tak je ale o něj stále zájem, spekuluje se o Turecku, Německu nebo Itálii.

Když na konci srpna loňského roku odcházel na hostování na Britské ostrovy, mnozí si od něj slibovali velké věci. West Ham ze Spartaku Moskva povolával Alexe Krále s vědomím, že dokonale doplní české stálice v podobě Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. Výsledek? Kdyby se dávalo vysvědčení, Král by zřejmě neprospěl.

Za Kladiváře nastoupil český záložník za celou sezonu všehovšudy šestkrát. Třikrát ve skupině Evropské ligy, jednou na poločas v FA Cupu, celý zápas odehrál proti Manchesteru United v Carabao Cupu a celou minutku si zahrál proti Watfordu v Premier League. Jinak vysedával většinu času na lavičce.

Bylo tak celkem zřejmé, že ve West Hamu pokračovat nebude. Opci klub neuplatnil, českého reprezentanta poslal zpátky do Moskvy. Tam by ale Král také neměl dlouho vydržet, jeho agent a bývalý hráč Slavie Karol Kisel už jedná s dalšími možnými zájemci. Těmi z Anglie, Německa, Itálie nebo Turecka.

Rusko v žádné případě

Kvůli válce na Ukrajině a vpádu ruských vojsk do země se Královi v ruském výběru pokračovat nechce. I přes ne zrovna povedenou sezonu ale zájem o jeho služby stále je. „Řešíme se Spartakem možnost hostování i přestupu, vše je v tuto chvíli možné. Jednání probíhají naplno v Anglii, Německu, Itálii a Turecku,“ řekl českým novinářům Kisel.

Ruská a turecká média nejčastěji skloňují jméno Fenerbahce Istanbul. Tureckého giganta, který ve vyřazovací fázi loňského ročníku Evropské konferenční ligy vypadl s pražskou Slavií, Královým bývalým klubem. Vloni skončil klub na druhém místě turecké nejvyšší soutěže a zahraje si kvalifikaci o Ligu mistrů.

Dokonce se mluví o tom, že už si mělo vedení ruského celku s tím tureckým plácnout. Král by se ve Fenerbahce mohl potkat s kolegou z reprezentačního výběru a obránce Filipem Novákem. Nad jeho osudem v klubu ale také visí řada otazníků.

Turecko ale není jedinou možnou adresou. Němci hovoří o Královi třeba ve spojitosti s Lipskem.

Nejčtenější tento týden

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama