0.3 C
Czech
Úterý 27. ledna 2026
FotbalAncelotti vyzrál na Kloppa znovu, rozhodl Benzema. Frankfurt se sklonil před Neapolí

Ancelotti vyzrál na Kloppa znovu, rozhodl Benzema. Frankfurt se sklonil před Neapolí

Známe všechny čtvrtfinalisty letošní Ligy mistrů. Hvězdnou osmičku doplnil Real Madrid, jenž na domácí půdě porazil Liverpool 1:0, celkem tedy 6:2, a Neapol, která nedovolila Frankfurtu jedinou trefu a zvítězila poměrem 3:0, celkem 5:0. V italské metropoli zářil Osimhen.

Na svatostánku Realu v hlavním městě Španělska finišují stavební práce, rekonstrukce Santiaga Bernabéu vrcholí. Diváci už mohou i do těch k hřišti nejbližších řad. Ve středu 15. března sledovali odvetu osmifinále LM mezi jejich bílým baletem a Liverpoolem. Kloppovi svěřenci padli v Anglii vysoko 2:5, a tak se čekalo na zázrak.

Ten nepřišel. Podobný obrat jako před lety proti Barceloně se Hendersonovi a spol. nepovedl, co víc, Reds ani nedali gól… Realu se povedlo trefit břevno, Modrić kroutil do šibenice tvrdý projektil šajtlí, ten ale nakonec skončil vedle.

I tak se dokázali fotbalisté v bílém prosadit, v 78. minutě propadl balon po hezké kombinaci domácích do šestnáctky, Vinícius Jr v pádu přihrál Benzemovi a francouzský snajpr jej uklidil do branky. Real Madrid postoupil po celkové výhře 6:2 a vyhlíží soupeře pro čtvrtfinále.

Neapol stále dominuje

Itálie si letos užije Ligu mistrů skutečně naplno. Po obou mužstvech z Milána, jak AC, tak Internazionale, postoupila mezi nejlepších osm i Neapol. A to po naprosto dominantním výkonu, doma přejela Frankfurt 3:0.

Náskok 2:0 z Německa italskému celku evidentně nestačil, protože se ve 45+2. minutě radoval z trefy Osimhen. Nedůraz v obraně Frankfurtu potrestal Nigériec gólem hlavou, který mu připravil lahůdkovým centrem Politano.

Osimhen pak zvýšil na 2:0 zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky, tentokráte po přihrávce Di Lorenza. Devětadvacetiletý Ital našel tvrdým pasem připraveného snajpra za malým vápnem a ten svou šanci proměnil. Při zakončení mu sice šlápl Tuta na zápěstí, nic vážného z toho naštěstí nebylo.

O finálním stavu 3:0 pak rozhodl v 64. minutě Piotr Zielinski. Sudí Taylor odpískal pokutový kop, míč si na puntík nachystal právě polský záložník a bez problémů rozvlnil Trappovu síť.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů jsou tedy tři zmíněné výběry z Itálie, dále pak dva z Anglie – Manchester City a Chelsea – a následují zástupci Portugalska, Německa a Španělska. Benfica, Bayern a Real Madrid.

Los je plánován na pátek 17. března.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.

Metoděj Jílek ovládl Světový pohár na dlouhých tratích

Český rychlobruslař Metoděj Jílek završil sezonu velkým úspěchem a stal se celkovým vítězem Světového poháru na dlouhých tratích. V závěrečném závodě na 5000 metrů v Inzellu zajel osobní rekord 6:01,98 a bral druhé místo. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který časem 5:58,52 posunul světový rekord a jako první se dostal pod šest minut. Na stejné zastávce jela naposledy Světový pohár i Martina Sáblíková, na 3000 metrů skončila šestá.

Rychlobruslaři míří na olympiádu v Miláně se Sáblíkovou na rozloučenou

České rychlobruslení zůstává na ZOH 2026 velké téma. Do Milána a Cortiny odjíždí trojice reprezentantů a každý přináší jiný příběh. Martina Sáblíková chce uzavřít olympijskou kapitolu na svých milovaných tratích. Metoděj Jílek přijíždí jako devatenáctiletý tahoun nové vlny. Nikola Zdráhalová si veze formu a chuť navázat na čerstvé evropské úspěchy.

Nečas má 40 asistencí, proti Philadelphii přidal další dvě

Martin Nečas si v noci na sobotu připsal dvě asistence, Lukáš Dostál natáhl vítěznou sérii a Filip Chytil se po třech měsících vrátil do sestavy. Colorado tentokrát doma schytalo debakl od Philadelphie, Anaheim uspěl v Seattlu a Vancouver padl s New Jersey o gól.

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama