18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Americká demolice Číny, finský hattrick položil Slováky. Hokej na olympiádě jede na plné obrátky

Perfektní show nabízí lední hokej v rámci letošní olympiády. Zatím viděli fanoušci v Pekingu jen šest bitev, nicméně všechny stály za to. Druhý hrací den nabídl dva hattricky, drtivou výhru USA nad Čínou, finskou dominanci a lekci z produktivity v souboji se Slovenskem, švédský těsný skalp proti Lotyšsku a přesvědčivou Kanadu. Ta si smlsla na Německu.

Spojené státy americké se utkaly s domácí Čínou. Tři góly nasázel hokejistům pořadatelské země Sean Farrell, čímž zapsal druhý hattrick turnaje. Číňané sice první třetinu ještě udrželi v relativně „hratelném“ stavu, nicméně pak už se kanonádě USA neubránili.

Z 55 střel v utkání na branku jich skončilo 47 za zády Smithe, je tak jasné, že Američané zvítězili s obrovským přehledem 8:0. A to vše s absencí hráčů z NHL. Kdyby na ledě stanuli borci jako Matthews, Kane, Kreider, Connor či Gaudreau, byl by rozdíl ve skóre pravděpodobně ještě vyšší.

Dalším gólovým duelem byla bitva Slováků s Finy. Náš sousední stát do zápasu vstoupil parádně, hned v šesté minutě se prosadil Slafkovský. Naneštěstí pro Slovensko se pak finský lev probudil a začal trhat svého soupeře na kusy.

Pozdější strůjce hattricku Manninen skóre otevřel, následovaly branky Pesonena i Aaltonena. Autor prvního gólu Juraj Slafkovský se během druhé dvacetiminutovky sice trefil znovu, na severský stát to, bohužel pro Slovensko, nestačilo. Tým „Suomi“ vyhrál 6:2.

Javorové listy nezklamaly, Švédi se báli o výsledek

Zastřílela si i Kanada. Té v cestě stál naposledy na olympiádě stříbrný tým Německa. Prvních deset minut však patřilo jen a pouze javorovým listům. V páté minutě ošpuntoval bitvu Grant, v minutě desáté navázal Street a klidné vedení 3:0 po první části zkompletoval Winnik. Němci odpověděli Riederem, ale Kanada si duel pohlídala a po dalších dvou vstřelených brankách brala výhru 5:1.

Nejtěsnější souboj měli možnost sledovat diváci v klání Švédska s Lotyšskem. Je známo, že tyto severské země si nic nedarují a bylo to tak i v jejich prvním letošním olympijském utkání. Střety, souboje, hity, celkem devět vyloučení a nakonec pět gólů. Šťastnější mohli býti muži se třemi korunkami na dresu, neboť švédský hrdina dne Wallmark dvěma brankami rozhodl o těsné výhře 3:2.

Výsledky druhého hracího dne na OH:

• Švédsko – Lotyšsko 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
    • Finsko – Slovensko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
    • Kanada – Německo 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
    • USA – Čína 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.