Pátek, 15 října, 2021

Alaphilippe pojede v duhovém i příští rok. Na MS obhájil titul, Štybar skončil sedmý

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Letošní mistrovství světa v silniční cyklistice je u konce. Šampionát završili v neděli odpoledne jezdci z kategorie mužů. Největší radost a úsměv na tvářích je patrný u Francouzů, závod totiž opanoval stejně jako vloni Julian Alaphilippe. O úžasný výsledek a postaral i celkově sedmý Zdeněk Štybar.

Stejně jako Tour de France, Giro nebo Vuelta, cyklistika se každým rokem chystá i na mistrovství světa. Letos se jelo v Belgii a na zlato měli políčeno domácí. Bohužel pro ně však šampionát neskončil podle představ. Po hlavním závodě se ale smějí sousedé.

Francouzi dlouho strádali, v posledních letech ale předvádějí, že jim cyklistika stále jde. Vloni v Imole si dojel pro duhový dres Julian Alaphilippe a stejný jezdec opanoval závod na 268 kilometrů i letos. Na jeho nástup těsně před cílem nedokázal nikdo zareagovat.

Skvělý český výsledek v režii Štybara

Dařilo se ale také českým barvám. Do unikající skupinky, která si to nakonec rozdala o pořadí na prvních několika místech, se dostal i Zdeněk Štybar. Ten to měl ke startovnímu bodu závodu kousek, v Belgii totiž sám bydlí. Šampionátu se nemohl dočkat.

„Už se startu nemůžu dočkat. Snil jsem o tomhle závodu celkem dlouho. Od té doby, co oznámili, že se pojede MS v Belgii a bude start v Antverpách, kam to mám ze svého druhého domova asi deset kilometrů. Od té chvíle to byl takový můj dlouhodobý cíl. Jenže k němu byla hodně trnitá cesta,“ řekl před startem webu iSPORT.cz.

Nakonec dojel na sedmém místě, což je druhý nejlepší výsledek na MS v historii samostatné České republiky. Lépe na tom byl už jen Kreuziger, který skončil před 3 lety v Rakousku šestý.

„Výsledek možná mohl být lepší, ale věděl jsem, že to bude taktické. V moment Alaphilippova nástupu jsem byl vzadu a nezachytil jsem to. Když poté nastoupil Valgren, to mě mrzí – tam mi utekla medaile,“ hodnotil závod Štybar z týmu Deceuninck-QuickStep.

MS v cyklistice – muži elite:

• 1. Alaphilippe (Fr.) 5:56:34, 2. Van Baarle (Niz.), 3. Valgren (Dán.), 4. Stuyven (Belg.), 5. Powless (USA) všichni -32, 6. Pidcock (Brit.) -49, 7. Štybar (ČR) -1:06, 8. Van der Poel (Niz.), 9. Sénéchal (Fr.), 10. Colbrelli (It.) všichni -1:18, …32. Vakoč -6:27.