Ostatní sportyAktivisté narušili mistrovství světa ve snookeru. Stůl obarvili na oranžovo

Aktivisté narušili mistrovství světa ve snookeru. Stůl obarvili na oranžovo

V sheffieldském divadle Crucible probíhá v těchto dnech mistrovství světa ve snookeru. Více než výsledky a vynikající výkony ale zaujali diváky včera večer dva ekologičtí aktivisté, kteří narušili jeden ze zápasů. Ženu se rozhodčím podařilo zpacifikovat, muže u druhého stolu ale nikoliv. Vylezl nahoru a vysypal na stůl oranžový prášek.

Protesty proti ničení přírody se dotýká snad všech sportů. Výjimkou není ani akce, která neunikla jen těm nejpozornějším sportovním fanouškům. Sheffield v těchto dnech hostí mistrovství světa ve snookeru, kam se sjela naprostá světová elita. Nového světového šampiona poznáme během několika následujících dní.

Včera ale bylo o zábavu postaráno i z jiných důvodů. Přímo během jedné partii vylezl na jeden ze dvou stolů muž v tričku s nápisem Just Stop Oil a na plátno a hrací koule vysypal oranžový prášek. V ten samý okamžik se pokusila o to samé žena u druhého stolu, tu ale dokázali rozhodčí zápasu zpacifikovat a na stůl ji nepustili.

Skupina aktivistů Just Stop Oil zveřejnila na svém Twitteru video, které celou akci zachycuje:

Aktivisté, kteří podle nápisů bojují za konec využívání ropy a plynu, na sebe připoutali velkou pozornost a na několik desítek minut hru přerušili. Jeden zápas po zhruba 40 minutách pokračoval, ten druhý byl přeložen na dnešek. Naštěstí pro pořadatele se oranžový prášek dokázal vysát vysavačem a snookerový stůl nakonec nebyl zničen.

Po basketbalu a fotbalu přišla řada na snooker

Zdaleka to nebylo poprvé, co aktivisté narušili průběh sportovní akce. Připomenout můžeme hned několik protestů v průběhu loňského roku:

  • Fotbal: březen 2022, zápas Premier League mezi Evertonem a Newcastlem, muž se připoutal plastovými pouty k jedné z tyček
  • Basketbal: duben 2022, zápas NBA mezi Memphisem a Minnesotou, žena přiběhla ke konstrukci držící koš a řetězem se k ní připoutala
  • Cyklistika: červenec 2022, Tour de France, během závodu zablokovali silnici svými těly a celou scénu doprovodili zapálenými dýmovnicemi
  • Běžecké lyžování: prosinec 2022, závod s hromadným startem, skupina aktivistů zatarasila závodníkům cestu transparentem

Nejčtenější tento týden

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama