19.1 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Nemilosrdná demolice. Bayern zostudil Viktorii pěti góly, Staněk chyběl

Německý gigant Bayern Mnichov zničil v Allianz Areně plzeňskou Viktorii v zápase třetího kola Ligy mistrů 5:0. Demolici načal Sané, ke slovu se ale dostali i Gnabry či Mané. Domácí tým tak úvodní tři bitvy vyhrál, co více, ještě nedostal gól. Viktoria naopak doposud nebodovala.

Domácí mančaft zažívá rozporuplný start sezony. V Bundeslize totiž prohrál s Augsburgem, remizoval se Stuttgartem, Unionem Berlín a Mönchengladbachem a tabulce německé nejvyšší soutěže je třetí.

Oproti tomu Viktoria Plzeň českou ligu vede, svěřenci kouče Michala Bílka v ní ještě neprohráli. V Lize mistrů je to ale jiná písnička. České mužstvo hraje „skupinu smrti“ a stále čeká na první bod. Na Camp Nou totiž inkasovalo pět branek, Interu Milán doma podlehlo 0:2. A jelo na Bayern…

Inkasovat „bůra“ a jet opět domů

Chtěli být důstojným soupeřem, Viktoriáni se ale od úvodního hvizdu sypali jako domeček z karet. Poprvé musel lovit míč ze sítě Tvrdoň již v sedmé minutě, po troufalé individuální akci otevřel skóre Sané.

Plzeňští fotbalisté dopláceli na nedůraz v obraně. Bayern perfektně využíval špatné komunikace mezi hostujícími stopery a dostával se do vyložených šancí. A ty také proměňovali. V minutě třinácté vyplaval na vápně Gnabry a milimetrově přesnou ránou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

I díky šťastnému odrazu balonu od jednoho ze Západočechů se po dvaceti minutách hry dostal ke střele ex-liverpoolský forvard Mané. Senegalec se nerozmýšlel a pod břevno vyslal třetí branku. Do poločasové přestávky se radovali domácí ještě jednou, nicméně trefa Musialy kvůli ofsajdu neplatila.

Velikána z Bavorska to však příliš dlouho mrzet nemuselo, Leroy Sané si totiž v 51. minutě skvěle zaběhl za obranu, Mané jej perfektním pasem našel a šestadvacetiletý snajpr přidal svůj druhý gól, Bayern vedl 4:0.

Plzeň byla opařena. Netrvalo to navíc ani deset minut a Tvrdoňova síť se opět vlnila, tentokráte po vynikající trefě Choupo-Motinga opřené o tyčku. Mnichovští neměli kam spěchat, navíc veděli, že je o víkendu čeká klíčový duel s Borussií Dortmund, a tak vystřídali všechny své klíčové hráče a hlídali si výsledek. Úspěšně. Viktoria si vylámala zuby na precizní obraně a spolehlivém Manuelu Neuerovi.

Bayern Mnichov tak, dle očekávání, přejel Viktorii Plzeň vysoko 5:0 a drží sérii výher v Lize mistrů.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.