11.3 C
    Pátek 3. května 2024

Bitva roku v Římě? Mourinho nebyl po sedmi gólech daleko od infarktu, Juventus otočil téměř nemožné

Nedávný zápas Liverpoolu s Chelsea byl označován jako reklama na fotbal. Reklama ale nebývá jen jedna. Další strhující show měli diváci možnost sledovat v hlavním městě Itálie. Šlágr 21. kola Serie A nabídl přestřelku mezi římským AS a Juventusem. Tři body vyválčila Stará dáma, nicméně domácí pohrdli penaltou v samotném závěru. Kouč Mourinho zuřil.

Skvostné utkání odstartoval Abraham. Naskakoval na vysoký balon a dokázal jej šikovně dostat za záda golmana Juventusu. AS se však neradovali dlouho, v zápětí vyrovnal Paulo Dybala. První půle, přestože nabídla mnoho nadějných střeleckých pokusů, skončila nerozhodně.

Úvod druhé části znovu patřil domácím. Nejprve se prosadil Mkhitaryan, po jeho vzoru se trefil i Pellegrini. Juventus prohrával v 70. minutě 1:3. Se Zebrami to nevypadalo dobře, až přesná hlavička Manuela Locatelliho dala hostujícímu mužstvu naději.

Juventus se probouzel, v prvních třech čtvrtinách zápasu skvěle vypadající Římané zpomalovali. Toho využil Dejan Kulusevski. Na hraně vápna napřáhl ke střele a pumelicí pod břevno znovu vyrovnal. Nicméně Stará dáma chtěla vyhrát. Neopakovatelný poločas eskaloval.

Neuvěřitelný obrat během sedmi minut čistého času dokonal gólem De Sciglio a fanoušci z Turína euforicky slavili. Radosti je mohl zbavit Pellegrini. Po ruce De Lighta ve vlastní šestnáctce byl totiž chvilku před koncem zápasu nařízen pokutový kop. K téměř nervovému zhroucení trenéra Mourinha ji však mladý střelec neproměnil. Juventus přežil šílený duel těsným rozdílem 4:3 a veze domů všechny body po úžasném obratu.

Temperamentní kouč hráče nešetřil. Padala sprostá slova

José Mourinho mluvil po zápase o všem možném. Radostná slova z něj ale ve velkém nepadala: „Sedmdesát minut jsme kontrolovali hru, zvládali držet důležité míče, vše vypadalo dobře. Jenže pak došlo k absolutnímu kolapsu. Nechápu to. Felix měl výborný zápas, ale v moment, kdy jsem ho vystřídal, se vše zhroutilo. Hráči přestali hrát,“ začal lodivod AS.

„Kluci to nezvládli v hlavě, což je problém. Dali jsme soupeři možnost obratu, který byl pochopitelně využit. Jejich mentální síla je na úplně jiné úrovni než ta naše. Bohužel,“ stěžoval si trenér, jenž chyby hledal i v psychice domácích fotbalistů.

Po několika nepříjemných otázkách od novinářů na konkrétní hráče uzavřel interview Portugalec takto: „Na závěr bych vám snad řekl jen to, že když jste v ho**ech, musíte se umět zvednout a makat dál. Některé persony v naší kabině ale na to mají moc vysoké ego. Makat nechtějí. To se pak takové zápasy zvládají těžko. Víc k tomu nemám.“

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.