HokejDominik Kubalík v NHL utnul dlouhý gólový půst, v brance Caps čaroval...

Dominik Kubalík v NHL utnul dlouhý gólový půst, v brance Caps čaroval Vítek Vaněček

Trvalo to, ale dočkal se. Dominik Kubalík zaznamenal po delší odmlce gól v NHL. A přestože vymetl pavučinku branky Toronta, prohře Blackhawks stejně nezabránil. Trápící se Chicago nakonec podlehlo Maple Leafs 4:5. Lepší zprávy z táborů českých hokejistů přinesl brankář Vítek Vaněček, který svými zákroky pomohl k výhře svého Washingtonu nad Buffalem.

To byla rána! Ex-plzeňský kanonýr konečně zapsal další zářez na pažbu, neboť se krásnou dělovkou prosadil proti Torontu. Naneštěstí odcházel po zápase zklamán. Jeho Blackhawks sice nezačali špatně, protože hned ve druhé minutě otevřel skóre Kubalíkův spoluhráč Toews. Bohužel pro Chicago pak ale následovala střelecká smršť týmu z Kanady.

Toronto se prosadilo čtyřikrát v řadě a Blackhawks měli co dohánět. Zásluhou Murphyho, Kubalíka a McCabea se sice tým od čtyř velkých jezer na Maple Leafs skutečně dotáhl, ale definitivní K.O. dostal od českého šikuly Davida Kämpfa. Střelec Toronta dostal krásný pas od Riellyho a udělal vítěznou tečku za duelem s Chicagem. Kubalíkův tým je nyní v západní konferenci na 14. místě a na první desítku mužstev ztrácí 8 bodů.

Radostnější večer prožil český brankář Vítek Vaněček. V brance Washingtonu nastoupil k utkání s Buffalem po padesáté v NHL a svůj jubilejní start oslavil výhrou. Od začátku předváděl vynikající zákroky, ten vůbec nejdůležitější zaznamenal chvíli před koncem, kdy vychytal Thompsona.

Po základní hrací době však svítilo na ukazateli skóre 2:2, a zápas tak nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V rozstřelu byli úspěšnější právě hráči Caps, kteří mohli po precizních trefách Oshieho a Spronga slavit výhru a skok na dělené první místo východní konference.

Voráček úřaduje, nadvakrát přihrával na krásné trefy

Perfektní práci odvádí v dresu Columbusu Jakub Voráček. Český útočník, jenž byl v minulých sezonách nepostradatelným článkem Philadelphie Flyers, připravil svým spoluhráčům dvě lahodné přihrávky, a díky nim nakonec Blue Jackets zvítězili.

Duel Columbusu s nováčkem ze Seattlu odstartoval Bjorkstrand spolu s Roslovicem, na jehož trefu asistoval právě Voráček. Krakeni sice snížili, nicméně Domi dvěma slepenými trefami poslal Blue Jackets do tříbrankového vedení.

Seattle se ale lehce nedal, ve třetí části se prosadil třikrát, a zápas tak poslal do prodloužení. Znovu však nastal čas českého lva, Jakub Voráček efektní zadovkou poslal kotouč na Beana, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Columbus přehrál Seattle 5:4 po prodloužení.

Výsledky uplynulých zápasů NHL:

  • Los Angeles – Minnestoa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
  • San José – Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
  • Seattle – Columbus 4:5 pp (0:0, 1:4, 3:0 – 0:1)
  • Toronto – Chicago 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
  • Buffalo – Washington 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:2)
  • St. Louis – Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama