MotorsportVelká cena, která nebyla. Ve Spa se jela pouze 3 kola, první...

Velká cena, která nebyla. Ve Spa se jela pouze 3 kola, první Verstappen bral půlku bodů

O tom, jak může někdy počasí rozhodit sportovní akci, se na vlastní kůži přesvědčili jezdci formule 1 na okruhu ve Spa. Start závodu musel být kvůli silnému dešti o 3 hodiny posunut, po něm se ve Velké ceně stačila odjet pouhá 3 kola. Vítězství a půlku bodů bral Max Verstappen, který děkoval hlavně fanouškům.

Nadšenci do motorismu se na Velkou cenu Belgie velice těšili. Aby ne, schylovalo se totiž k další sérii boje mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. Dva nejlepší piloti současnosti ale další kapitolu do příběhu s názvem Rivalové 72. ročníku MS nepřidali.

Ve Spa totiž mohutně pršelo a jezdci společně s fanoušky čekali na zahájení závodu o 3 hodiny déle, než bylo v programu. Když se pak formule rozjely, stačily odjet pouhá 3 kola. Pak byla vyvěšena červená vlajka a klání organizátoři předčasně ukončili.

„Je to vítězství, ale ne takové, jaké byste si přáli. Velké uznání patří hlavně fanouškům, kteří čekali celý den v dešti a chladu. To oni jsou těmi pravými vítězi,“ řekl po závodě vítěz/nevítěz z Holandska. Ten se navíc musel smířit i s faktem, že dostane jen půlku bodů. To se stalo teprve pošesté v historii.

Což mu v závěrečném zúčtování může uškodit. Šampionátu totiž i dál vévodí Brit Lewis Hamilton, který dojel až třetí. I tak stále vede o 3 body.

Russell ze stříbra jásal!

Ne všichni se na průběhem Velké ceny Belgie rozčilovali. Třeba takový George Russell, který dojel druhý, zářil štěstím. Na první stupně vítězů totiž bude po konci své profesionální kariéry vzpomínat asi nejvíce.

I když se jelo za takových podmínek? „Je to jedno,“ myslí Brit ze stáje Williams. Po parádní kvalifikaci si věřil na úspěch i v hlavním závodě. A ten se nakonec za zvláštních podmínek dostavil.

„Nejsme příliš často odměňování za skvělou kvalifikaci, ale dnes jsme rozhodně byli. Nejprve ale chci říct, že je mi velmi líto fanoušků, jejich podpora ale byla úžasná. Všichni jsme byli na stejné lodi. Je škoda, že jsme nemohli rozjet tento závod. Z mého pohledu a z pohledu týmu je to ale úžasný výsledek,“ doplnil.

Další závod se jede už za týden v Nizozemsku, kde bude chtít domácí Verstappen znovu útočit na nejcennější kov.

Nejčtenější tento týden

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama