Bojové sportyJesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj...

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Boxerský večer v Desert Diamond Areně nabídl fanouškům další velkou show v podání Jesseho Rodrigueze. Šestadvacetiletý Američan  vstoupil do zápasu proti Antoniu Vargasovi jako favorit, přesto bylo jasné, že ho čeká těžká prověrka. Vargas totiž do Glendale přijel jako držitel titulu organizace WBA v bantamové váze a zároveň boxer, který několik let nepoznal porážku.

Rodriguez ale od úvodních sekund ukazoval, proč je považován za jednoho z nejkomplexnějších bojovníků současnosti. Skvěle pracoval nohama, měnil úhly útoků a kombinoval rychlost s přesností. Přestože Vargas dokázal několikrát tvrdě zasáhnout a snažil se držet agresivní tempo, Rodriguez nikdy nepůsobil, že by byl pod tlakem. Naopak. Postupně si duel zcela podmanil.

Průběh zápasu 

První zásadní moment přišel ve čtvrtém kole. Rodriguez trefil krátký a mimořádně přesný levý úder přes ruku soupeře, po kterém Vargas skončil na podlaze. Obhájce titulu se sice dokázal zvednout a pokračoval bez větších známek otřesení, jenže Rodriguez začínal být stále nebezpečnější.

Definitivní konec přišel v šestém kole. Rodriguez nejprve rozjel nádhernou čtyřúderovou kombinaci a následně ji zakončil přesným levým direktem, který Vargas už nedokázal ustát. Rozhodčí okamžitě duel ukončil a Rodriguez mohl slavit technický knockout i zisk světového titulu ve třetí váhové kategorii kariéry.

Bilance amerického šampiona se tak posunula na 24 výher bez jediné porážky, přičemž už sedmnáct soupeřů ukončil před limitem. Současně šlo o jeho šesté vítězství knockoutem v řadě, což jen potvrzuje, jak výrazně roste jeho síla i po přechodu do vyšších vah.

Technický box nejvyšší kvality 

Přestože Vargas nastupoval jako větší a fyzicky silnější boxer, Rodriguez přenesl svou razanci i do bantamové váhy. A právě to udělalo na odborníky obrovský dojem. Američan navíc exceloval v práci s prostorem a neustále si otevíral ideální střelecké pozice, díky nimž nacházel cesty skrz soupeřovu obranu.

Statistiky po zápase byly výmluvné. Šestadvacetiletý Američan zasáhl 81 z 213 vyhozených úderů, což znamenalo úspěšnost 38 procent. Jeho o tři roky starší soupeř měl stejný počet přesných zásahů až z 279 pokusů. Rozdíl nebyl pouze v efektivitě, ale hlavně v kvalitě jednotlivých úderů. Rodriguezovy kombinace byly přesnější, tvrdší a výrazně nebezpečnější.

Rodriguez po triumfu vyslal jednoduchý, ale jasný vzkaz celé scéně. „Jsem připravený na kohokoliv a kdykoliv. Postavte je přede mě a já řeknu ano,“ zdůraznil. A po výkonu, který předvedl v Glendale, není pochyb o tom, že jeho slova bere boxerský svět velmi vážně.

Nejčtenější tento týden

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama