HokejHertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Hertl rozdělil bodovou smršť do všech třetin. V první v přesilovce připravil gól pro Pavla Dorofejeva a Vegas odskočilo na 2:1. Ve 31. minutě se sám prosadil z brankoviště, opět v početní výhodě. Druhý zásah přidal v 59. minutě, když trefil pravý kruh tvrdou a přesnou ranou.

Hertl kraloval i v detailech a Sharks zůstali bez hvězdy

Na ledě strávil 15 minut a 35 sekund. Zapsal plus tři body v hodnocení, vystřelil čtyřikrát a na vhazování vyhrál 14 buly z 19. První hvězda zápasu tak měla jasné jméno.

Vegas navíc mělo víc opor. Mark Stone nasbíral tři asistence, Jack Eichel dal dva góly a Dorofejev přidal bilanci 1+2. Na opačné straně vyšel naprázdno Macklin Celebrini, poprvé po třinácti zápasech, a naskočil do záporných čísel s mínus čtyři.

Golden Knights vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na čtvrté místo Západní konference. Hertl díky parádnímu výkonu dál drží pozici třetího nejproduktivnějšího Čecha v soutěži. San Jose zůstává šesté.

Pastrňák po šestiasistenční show mlčel, Vaněček vychytal bod Utahu

V bráně Utahu dostal po pěti zápasech na lavičce šanci Vítek Vaněček. Zastavil 33 z 36 střel a pomohl k bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Columbusem. Rozhodlo nastavení a přesilovka, kdy v 62. minutě tečoval Dmitrij Voronkov.

Den před Hertlovým koncertem uhranul David Pastrňák šesti asistencemi při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers, Pavel Zacha k tomu přidal hattrick. V dalším utkání už Bruins stačila jediná branka, když Viktor Arvidsson skóroval v čase 11:00 a Boston porazil Pittsburgh 1:0. Rozhodčí navíc neuznali v páté minutě gól Seana Kuralyho, a čisté konto pak udržel Joonas Korpisalo díky 27 zákrokům.

Pozornost si vzaly i další výsledky. Winnipeg se odrazil od nedávné série jedenácti porážek a po výhře 5:1 nad Los Angeles přidal triumf 4:3 nad New Jersey. Za Devils dal dva góly Cody Glass, Ondřej Palát odehrál 6 minut a 32 sekund a zapsal mínus jeden, ale tým prodloužil sérii porážek na čtyři.

Nejčtenější tento týden

Lando Norris po dvou výhrách krotí očekávání. Na boj o titul stále nemá dost dobré auto

Lando Norris ovládl druhou Velkou cenu v řadě a McLaren se po slabším úvodu sezony výrazně přiblížil špičce. Britský pilot ale odmítá předčasné řeči o útoku na mistrovský titul. Podle něj má monopost stále slabiny, které mohou být na některých tratích rozhodující.

Washingtonem poprvé burácely vozy IndyCar. Závod odstartoval prezident Trump

Americká metropole zažila neobvyklou podívanou. Vozy IndyCar se poprvé prohnaly ulicemi Washingtonu kolem Kapitolu, National Mallu i známých muzeí. Závod Freedom 250 Grand Prix uzavřel sérii letních akcí k 250. výročí Spojených států a osobně ho odstartoval prezident Donald Trump.

Manchester City se dohodl na příchodu Bouaddiho. Za teenagera může dát 100 milionů eur

Manchester City se dohodl s Lille na přestupu osmnáctiletého marockého záložníka Ayyouba Bouaddiho. Anglický klub má zaplatit 95 milionů eur a dalších pět milionů může přidat na bonusech. Transfer ještě není oficiálně dokončený, hráče čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

Verstappen havaroval hned v prvním kole domácí Grand Prix

Domácí Velká cena Nizozemska skončila pro Maxe Verstappena prakticky dřív, než začala. Čtyřnásobný mistr světa nezvládl závěr prvního kola na vlhké trati v Zandvoortu, tvrdě narazil do bariér a ze závodu odstoupil. Nehoda vedla k přerušení závodu červenou vlajkou, Verstappen ale vyvázl bez zranění.

Bayern přetlačil Dortmund a podvanácté získal německý Superpohár

Bayern Mnichov přidal do své sbírky další trofej. V německém Superpoháru zvítězil na hřišti Borussie Dortmund 2:1 a soutěž ovládl už podvanácté. O náskoku hostů rozhodli v prvním poločase Nathaniel Brown a Michael Olise. Dortmund po přestávce snížil zásluhou Fábia Silvy, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama