11.3 C
    Čtvrtek 16. května 2024

Klíčem k obratu v Lize mistrů proti Portu bude dominance Arsenalu na začátku zápasu

Nedávné výkony Arsenalu v Premier League vzbudily novou důvěru ve schopnost týmu zvrátit v nadcházejícím zápase Ligy mistrů na Emirates Stadium nepříznivý stav 1:0 proti Portu. Na tréninkovém hřišti Arsenalu je cítit očekávání z tohoto klíčového evropského zápasu a manažer Mikel Arteta povzbuzuje fanoušky, aby přinesli svou energii. „Pojďme do toho společně!“

Arteta však zdůraznil, že je důležité ovládat emoce a proplouvat „určitými fázemi“ hry. Vyzdvihl úvod zápasu jako kritickou fázi vzhledem k tomu, že Arsenal v poslední době umí brzy skórovat a udávat tón zbytku zápasu. To by pro Porto mohlo představovat značnou hrozbu, na kterou se jeho manažer Sergio Conceicao pravděpodobně připravuje.

Pep Guardiola, manažer Manchesteru City, nedávno poznamenal, že Arsenal dokáže rychle převzít kontrolu nad zápasem. Prohlásil, že mu stačí „25 minut na to, aby zvýšil na 3:0“. Liverpoolský trenér Jurgen Klopp tento názor zopakoval a popsal, že tým od začátku „střílí na všechny strany“.

Tým je podle kritiků příliš emotivní

Tato dominance na začátku zápasu byla klíčovým rysem návratu formy Arsenalu a jeho vzestupu do čela tabulky Premier League. Od lednové přestávky vstřelil Artetův tým v osmi zápasech 11 gólů do 25. minuty, což je v ostrém kontrastu s jeho předchozími problémy.

Tato počáteční síla může být pro soupeřovy týmy zastrašující a může ovlivnit průběh celého utkání. Arteta, který takovou sílu zažil během svého působení v roli manažera Arsenalu i jako hráč, si její moc uvědomuje.

Navzdory neuspokojivé porážce 1:0 v prvním utkání s Portem byl Arteta s reakcí Arsenalu spokojen. Agresivní útok týmu v následujícím zápase proti Newcastlu ukázal jeho odolnost a odhodlání. Arteta doufá, že tuto energii dokáže předat i ve druhém utkání proti Portu. Otázkou však zůstává, co se stane, pokud se Arsenalu nepodaří brzy skórovat. Kritici naznačují, že tým je příliš emotivní a reaktivní, což může vést k nestabilitě, pokud si nezajistí brzké vedení. Arteta však zůstává přesvědčen o schopnosti svého týmu tyto výzvy zvládnout.

Nadcházející zápas s Portem bude pro Arsenal klíčovou zkouškou. Případná prohra by je mohla vyřadit ze dvou soutěží během jednoho večera. Díky své současné formě a Artetově strategickému přístupu je však Arsenal připraven situaci zvrátit.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Ange Postecoglou se během porážky Tottenhamu rozzuřil na fanouška. Měl prý zápas zahodit

Manažer Tottenhamu Ange Postecoglou měl během úterního zápasu s Manchesterem City, který skončil porážkou Tottenhamu 0:2, ostrou výměnu názorů s fanouškem. Výhra v tomto zápase výrazně zvýšila šance Manchesteru City na zisk čtvrtého titulu v Premier League v řadě.

Rory McIlroy byl viděn bez snubního prstenu. Rozvod šokuje golfový svět

Pětatřicetiletý golfový šampion Rory McIlroy byl vyfotografován bez snubního prstenu. Údajně podal žádost o rozvod. Golfový svět je v šoku, ještě v neděli je na snímcích z oslavy vítězství na turnaji Wells Fargo Championship s prstenem na ruce.

Hokejový expert Milan Antoš utrpěl vážná zranění při autonehodě, když se vracel z MS

Milan Antoš, bývalý hokejový mistr České republiky a televizní komentátor, byl hospitalizován po srážce s autem na skútru. Po neštěstí má zlomená žebra a zraněnou nohu, kvůli čemuž čeká na operaci.