8 C
    Neděle 12. května 2024

Rallye Dakar: Macík vyhrál 5. etapu! Michek i Loprais klesají

V průběžném pořadí Rallye Dakar se po 5. etapě Martin Michek propadl na 11. místo. Naopak Ross Branch z Botswany se vrátil do čela závodu, když zajel šestý čas a na nejrychlejšího Chilana Pabla Quintanillu ztratil 3:42 minuty.

Martin Macík vyhrál 5. etapu v kategorii kamionů a vystřídal na druhém místě Aleše Lopraise, který měl v den svých 44. narozenin technické problémy a ztratil téměř 40 minut.

První místo nadále drží Janus van Kasteren z Nizozemska, který však za Macíkem zaostal o 24:10 minuty a přišel tak o část svého náskoku.

V rámci 46. ročníku této prestižní soutěže absolvovali účastníci rychlostní zkoušku o délce 118 km v dunách pouště Rub al-Chálí. Před tímto výkonem však museli zvládnout pětisetkilometrový přejezd. „Mělo by se jet ještě v takových menších dunkách, na rozcvičení. Aby každý viděl, jaký charakter nás čeká na 48hodinové etapě, která se pojede jen v dunách,“ komentoval situaci automobilový jezdec Martin Prokop před startem.

Michek ztratil na vítězného Quintanillu 6:38 minuty a skončil na patnáctém místě. Ve vyrovnaném pořadí jej na hranici první desítky předstihli Australan Daniel Sanders a Romain Dumontier z Francie.

Michek, jezdec týmu Orion Moto Racing Group, na desátou pozici ztrácí minutu.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.