8.6 C
    Úterý 14. května 2024

Krejčího dobrodružství nekončí. V NBA si zkusí třetí angažmá

Nad osudem jediného českého basketbalisty v nejslavnější lize světa visely otazníky. Vít Krejčí skončil v Atlantě Hawks a nebylo jasné, zda bude v NBA pokračovat. Mluvilo se o přesunu zpět do Evropy, nic z toho ale nakonec nebude. 23letý český hráč po konci v Atlantě navlékne dres Minnesoty Timberwolves.

Jako celkem pátý Čech v historii se Vít Krejčí dostal do společnosti slavné NBA. Po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi, Janovi Veselém a Tomáši Satoranském. V listopadu roku 2020 draftovalo rodáka ze Strakonic vedení Washingtonu Wizzards, brzy poté byl Krejčí vyměněn do Oklahomy City Thunder. Kde udělal své první kroky v nejlepší basketbalové lize světa.

Teď už Krejčí má na svém kontě několik startů, kromě zmíněné Oklahomy si zahrál také za Atlantu Hawks, v jejímž dresu v loňské sezoně naskočil do 29 zápasů, další už ale v klubu z města ve státě Georgia nepřidá. Atlanta se s Krejčím rozhodla rozloučit, takže se český reprezentant stal volným hráčem.

Sáhnout po něm mohl kdekdo, mimo jiné se ale mluvilo třeba o návratu do Evropy. Přesněji Zaragozy, ze které do NBA přišel. Nakonec je ale všechno jinak, o Krejčího služby se přihlásila Minnesota Timberwolves. Právě v tomto celku tak s největší pravděpodobností stráví talentovaný Čech nadcházející ročník.

(Zatím) nezveřejněné podmínky

O kroku podepsat Víta Krejčího informovalo včera vedení Timberwolves na svém webu a sociálních sítích s tím, že zatím nebude zveřejňovat podrobnosti. Jinými slovy finanční podmínky a délku kontraktu. Jisté však je to, že bude Krejčí hrát za tým, který bude mít v nadcházejícím ročníku vysoké ambice.

Vloni skončila Minnesota osmá v Západní konferenci a probojovala se do play off. Z toho ale vypadla hned v prvním kole proti Denveru Nuggets, pozdějšímu vítězi mistrovského titulu. Postoupit budou chtít Timberwolves také letos. NBA startuje už za měsíc a 10 dní k tomu. 25. října se rozjede slavná liga soubojem Denveru a LA Lakers.

Ještě předtím bude na programu předsezónní tour, u které bude chybět ani Krejčí a jeho nový tým. Třeba hned 5. října se Minnesota představí v bitvě s Dallasem.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.