-0.5 C
Czech
Úterý 27. ledna 2026
TenisJsou jako otroci, křičí fanoušci. Na Austalian Open musely sušit kurt děti...

Jsou jako otroci, křičí fanoušci. Na Austalian Open musely sušit kurt děti na kolenou

I v dnešní době se může stát, že selžou moderní technologie a bude zapotřebí zapojit trochu té lidské práce. Přesně takový případ se stal na Australian Open při zápase Jeleny Rybakinové a Jeleny Ostapenkové. Při jejich zápase přišla taková přeháňka, že musel být zápas přerušen. Než se však stihl vysušit, musely přijít děti s ručníkem a po kolenou začít kurt vysoušet. Divákům se tento okamžik nelíbil.

Jelena Rybakinová se jako první žena probojovala do semifinále Australian open, když porazila Jelenu Ostapenkovou. Nic by asi tento zápas nerozházelo, kdyby v půlce nepřišel obrovský slejvák, který pokryl celý kurt vodou. Nezbývalo nic jiného, než zápas zhruba na půl hodiny přerušit a počkat, jak zvládnou organizátoři vrátit vše do normálu. To by ale nesměli na řadu přijít děti.

Na mysl každému fanouškovi přišla jediná myšlenka a to ta, co teď bude s mokrým hřištěm a jak ho vysuší. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a ze strany hřiště se dostavili vysoušeči. Ale ne ledajací. Do služby byli povoláni chytači míčků, kteří se chopili ručníků a na kolenou vysoušeli celý mokrý prostor. Háček byl ale v tom, že to byly děti a mnohým fanouškům se tento fakt nelíbil. Nejenže se rozčilovali, že v této době neexistuje modernější vynález na vysoušení, také si ale povzdechli nad tím, že by za tuto práci měli dostávat chytači zaplaceno.

Oni ale dostávají! Na US Open si vydělají něco okolo 15 dolarů za hodinu, což činí zhruba 330 korun. Například na Wimbledonu si zase přijdou na 352 dolarů týdně, tedy na skoro osm tisíc korun. Není to tedy opravdu žádná otročina, jak některý z diváků poznamenal.  Spíše by se mohl vymyslet modernější a rychlejší způsob, jak hřiště vysušit. I když australský tenisový klub tvrdí, že právě tato cesta je to nejrychlejší.

Hra ale po zhruba půl hodině čekání pokračovala a svůj boj dotáhla do šťastného konce Rybakinová. Budeme držet palce, aby se v příštím zápase již s žádným deštěm nepotkala.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.

Metoděj Jílek ovládl Světový pohár na dlouhých tratích

Český rychlobruslař Metoděj Jílek završil sezonu velkým úspěchem a stal se celkovým vítězem Světového poháru na dlouhých tratích. V závěrečném závodě na 5000 metrů v Inzellu zajel osobní rekord 6:01,98 a bral druhé místo. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který časem 5:58,52 posunul světový rekord a jako první se dostal pod šest minut. Na stejné zastávce jela naposledy Světový pohár i Martina Sáblíková, na 3000 metrů skončila šestá.

Rychlobruslaři míří na olympiádu v Miláně se Sáblíkovou na rozloučenou

České rychlobruslení zůstává na ZOH 2026 velké téma. Do Milána a Cortiny odjíždí trojice reprezentantů a každý přináší jiný příběh. Martina Sáblíková chce uzavřít olympijskou kapitolu na svých milovaných tratích. Metoděj Jílek přijíždí jako devatenáctiletý tahoun nové vlny. Nikola Zdráhalová si veze formu a chuť navázat na čerstvé evropské úspěchy.

Nečas má 40 asistencí, proti Philadelphii přidal další dvě

Martin Nečas si v noci na sobotu připsal dvě asistence, Lukáš Dostál natáhl vítěznou sérii a Filip Chytil se po třech měsících vrátil do sestavy. Colorado tentokrát doma schytalo debakl od Philadelphie, Anaheim uspěl v Seattlu a Vancouver padl s New Jersey o gól.

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama