13.3 C
    Úterý 30. dubna 2024

Kanonáda Anglie. Íráncům nasázela šest gólů, k vidění bylo i krvavé zranění

Na světovém šampionátu v Kataru odstartovala už také skupina B. První zápas obstarala Anglie s Íránem. Výběr Garetha Southgatea byl jasným favoritem, což potvrdil i na hřišti. Svého asijského soupeře deklasoval 6:2 a jeden z favoritů na titul tak začal svou pouť za vysněnou trofejí na jedničku.

Na Khalifa International Stadium přihlíželo úvodnímu duelu skupiny B 45 334 diváků. A ti viděli parádní přestřelku, která nabídla osm gólů. První zajímavá situace přišla už v osmé minutě. Angličané zvolili překvapivou rozehrávku, po které centroval Kane a Maguire jen tak tak na balon nedosáhl. Při snaze vyrazit míč se ale srazil brankář Baíranvánd s Hosejním a s prvně jmenovaným to nevypadalo dobře.

Celý obličej měl od krve a krvácení z nosu se dlouhé minuty nedařilo zastavit. Nakonec ale íránský gólman v zápase pokračoval. Jenže příliš dlouho ve hře nevydržel. V 19. minutě naznačil, že dál pokračovat nemůže a byl odnesen na nosítkách.

Poprvé se skóre měnilo až ve 35. minutě. Centr z levé strany dokázal poslat do branky těžkou hlavičkou Jude Bellingham, pro kterého to byl v 19 letech jeho první gól na mistrovství světa. A do konce prvního poločasu se Albion prosadil ještě dvakrát. Nejprve se krásným volejem prosadil Bukayo Saka a na 3:0 zvýšil těžkým kopem Raheem Sterling.

Anglický výběr nepolevoval ani ve druhém poločase. Bukayo Saka si navedl míč do vápna, přehodil si ho z pravé nohy na levou a trefil se na zadní tyč. Írán se přece jenom dočkal branky a nemohl to být nikdo jiný než největší hvězda týmu Carlose Queiroze Mahdí Taremí. Ten si naběhl do šestnáctky a ranou z první nedal Pickfordovi šanci.

Celek z Britských ostrovů ale opět odskočil. Marcus Rashford, jenž byl na hřišti asi dvacet sekund, převzal na pravé straně balon, udělal parádní kličku v pokutovém území a zkušeně zakončil kolem náhradního gólmana Hossejního. V poslední minutě předvedla Anglie parádní akci. Callum Wilson si naběhl za obranu, přihrál pod sebe na nabíhajícího Jacku Grealishe a ten bez problémů upravil na 6:1.

Írán přesto dokázal dát ještě jednu branku. VAR přezkoumal situaci ve vápně Angličanů a sudí Claus nařídil pokutový kop. Toho se samozřejmě chopil Mahdí Taremí a Pickforda prostřelil s naprostým přehledem. Anglie tak porazila Írán 6:2 a v pátek je čeká souboj s USA. Asijský celek se tentýž den utká s Walesem.

Mistrovství světa ve fotbale – skupina B:

• Anglie vs. Írán 6:2 (3:0). Góly: Bellingham, 43. Saka, 45+1. Sterling, 62. Saka, 71. Rashford, 90. Grealish – 65. Taremí, 90+13. Taremí (pen.).

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.