Fotbal644 gólů v jednom dresu! Argentinec Messi překonal rekord legendárního Pelého

644 gólů v jednom dresu! Argentinec Messi překonal rekord legendárního Pelého

Barcelonský virtuóz Lionel Messi si může do svého životopisu přidat další rekordní položku. Během sobotního duelu vyrovnal rekordní počin Brazilce Pelého v počtu gólu za jeden klub. No a hned v úterý ho svým prvním pokusem překonal. Na kontě jich má v současnosti 644!

Katalánskému gigantovi se v nejvyšší španělské fotbalové soutěži sice příliš nedaří, jejímu kapitánovi se ale vede náramně. Od čela tabulky ligových střelců dělí 33letého Messiho jen jediná branka a navíc se mu povedlo zdolat téměř nemožný rekord.

„Aby někdo překonal Messiho rekord 644 gólů, musel by dát za sezonu průměrně 43 gólů a hrát 15 let… navíc za jeden klub,“ prohlásil na svém Twitteru bývalý legendární anglický forvard Gary Lineker. A má pravdu. Messi je fenomén a jeho nový rekord jen tak někdo nepřekoná.

V minulosti už se něco podobného říkalo i o Pelém. Ten nasázel v barvách Santosu mezi lety 1956 a 1974 neskutečných 643 branek. Nikomu jinému se nikdy nic podobného nepodařilo. Tedy až na rodáka z Rosaria, který v jednom jediném klubu působí už 20 let.

„Když jsem začal hrát fotbal, nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl pokořit nějaký rekord, natož ten, který jsem dnes překonal a který patřil Pelému,“ nechal se slyšet šestinásobný držitel Zlatého míče.

Lionel Messi se stal v posledních letech symbolem fotbalu. 140násobný argentinský reprezentant dokázal zpřelámat četné rekordy, tenhle bude mít ale v jeho kariéře speciální místo. Maličký fotbalista navíc ještě kariéru ukončit nehodlá, jeho prvenství tak může nabrat ještě většího rozsahu.

Tedy pokud se Argentinec rozhodne v Barceloně setrvat. Mluví se hlasitě o jeho odchodu a vedení La Ligy dokonce přiznalo, že je na podobný krok připravené. Více si můžete přečíst zde.

Nejčtenější tento týden

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama