Fotbal6 let čekání je minulostí. Manchester United v extázi, ovládl Ligový pohár

6 let čekání je minulostí. Manchester United v extázi, ovládl Ligový pohár

Lionel Messi ještě hrál v Barceloně, Cristiano Ronaldo v Realu Madrid, italskému fotbalu vévodil Juventus a na lavičce United seděl José Mourinho. Psal se rok 2017, když Rudí ďáblové naposledy slavili zisk trofeje. Tehdy vyhráli Evropskou ligu, od té doby pak čekali. Až doteď. Do roku 2023.

Vypadá to, že se z pohledu nejslavnějšího anglického klubu blýská na lepší časy. Experti mají jasno o tom, že jsou pryč doby trenérských rošád, špatných výsledků i výkonů a půstu po pohárech. Ten trval dlouhých šest let, teď je ale konečně zažehnán. Manchester United včera večer ovládl Carabao Cup, tedy Ligový pohár.

S Newcastlem si to Ďáblové rozdali ve velkolepém finále ve Wembley a o motivaci měli postaráno. Chtěli nejen zvednout první trofej od roku 2017, v té době třeba kapitán Bruno Fernandes hrával ještě v italské Sampdorii Janov, chtěli ale také poprvé slavit s trenérem Erikem ten Hagem. Ten se chopil týmu před startem letošní sezony.

Povedlo se. Manchester United dokonal dílo už v prvním dějství, kdy se trefili Casemiro a po něm si do vlastní branky srazil míč stoper Strak Botman. Jeho tým se snažil s výsledkem souboje udělat cokoliv, neměl ale štěstí v zakončení. Půst Newcastlu tak na rozdíl od United trvá dál. A zanedlouho překoná hranici 70 let.

Fantastický pocit, těšilo Bruna

United se v letošní sezoně daří celkem slušně. V tabulce Premier League je třetí a věří minimálně v kvalifikaci do Ligy mistrů, do té by se klub mohl probít také celkovým triumfem v Evropské lize, ve které během minulého týdne postoupil přes Barcelonu do osmifinále. A teď k tomu všemu přidejte ještě Ligový pohár a osmifinále FA Cupu, které čeká United hned ve středu proti West Hamu.

„Je to fantastický pocit, zasloužili jsme si pohár my i naši fanoušci. Chceme ale víc. Mnohem víc,“ řekl po zápase Bruno Fernandes, který měl na ruce v zápase kapitánskou pásku. „Jsme na počátku procesu obnovy Manchesteru United. Chceme ho vrátit tam, kam patří, což znamená získávat tituly. Tenhle je první v řadě,“ doplnil svého svěřence kouč Ten Hag.

Nejčtenější tento týden

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama