Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Znovu až na vrchol. Novak Djokovič obhájil ve Wimbledonu a získal už 21. gradslamový titul

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už posedmé v kariéře dokráčel Novak Djokovič pro grandslamový titul ve Wimbledonu. Letošní ročník ovládl po výhře nad Nickem Kyrgiosem ve finále a připsal si už 21. vítězný grandslam. V počtu získaných se tak osamostatnil na druhém místě za Rafaelem Nadalem.     

  Devatenáct ročníků, pouze čtyři různí vítězové. Nadvláda takzvané „Velké čtyřky“ na Wimbledonu pokračuje i nadále, i tentokrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze jeden ze čtveřice Andy Murray, Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovič.

  Čtvrtý titul v řadě přidal poslední zmiňovaný a už má na svém kontě jenom o jeden méně než Roger Federer. V All England Clubu slavil dohromady sedmkrát, první trofej si odvezl už v roce 2011. Z osmi finálových účastí neuspěl pouze při jedné.

  V letošním ročníku se nejvíce nadřel ve čtvrtfinále. Proti dvacetiletému Janniku Sinnerovi prohrával už 0:2 na sety, ovšem obdivuhodně se zvedl a v dalších třech setech nedal soupeři příliš šancí na dohrání utkání až do konce.

  Dlouhá série bez porážky

  Jinak se do potíží příliš nedostal. I finále měl po většinu času pod kontrolou, v klíčovém třetím setu australského soupeře brejknul v závěru a čtvrtou sadu uhrál v tiebreaku. Po zápase jako tradičně ochutnával londýnský pažit.

  „Tahle trofej a tenhle turnaj pro mě moc znamená. Je to pro mě srdeční záležitost. Když mi byly čtyři roky, viděl jsem tu vítězit Peta Samprase. Řekl jsem mamince, ať mi koupí raketu a chtěl hrát tady na trávě a zažít to, co on. Jako pro malého kluka to pro mě byla obrovská motivace,“ řekl po turnaji.

  Ve Wimbledonu tak natáhl šňůru vítězství už na 28 utkání. Poslední porážku zaznamenal v roce 2017, kdy kvůli zdravotním problémům ani nenastoupil do zápasu s Tomášem Berdychem.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS