Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Zlej Kája boduje. Porazil Lewise, Dobeyho zničil kanárem a turnajem kráčí dál a dál

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To byla supershow! Český šipkař Karel Sedláček se před týdnem kvalifikoval hned na čtyři podniky European Tour a hned při své první možné zastávce rozpoutal na pódiu obrovské peklo. Nejprve vyřadil hned v prvním kole legendu tohoto sportu Adriana Lewise, v kole číslo dvě si poradil s další hvězdou Chrisem Dobeym. „The Hollywooda“ dokonce porazil tenisovým „kanárem“, tedy poměrem 6:0. Karel baví, v neděli 13. března na něj čeká ve třetím kole José de Sousa.

  V německém Hildesheimu nyní probíhá druhá European Tour letošní sezony, ta první proběhla v Riese a na konci února ji opanoval Gerwyn Price. Tradiční šnůra šipkařských mítinků bude pokračovat v Mnichově, na jednu ze stanic této série turnajů se mohou těšit i čeští fanoušci, neboť v květnu zavítá světová špička i do letenské haly Královka.

  Právě účast na druhé zastávce European Tour si vybojoval Sedláček v náročné kvalifikaci, přičemž nyní všem dokazuje, že to nebylo náhodou. V prvním kole jej čekal nelehký soupeř. Titul mistra světa, několikanásobného vítěze majoru či hrdiny anglických šipek nenosí jen tak někdo. Adrian Lewis zmíněná pojmenování však drží právem.

  Česká republika ale má ve svých končinách samé dobré hráče, kteří se legend nezaleknou. Nározným příkladem budiž Karel Sedláček, jenž po velmi dominantním výkonu postoupil právě přes „Jackpota“ do druhého kola. „Zlej Kája“ hrál průměr lehce pod 100 na tři šipky, nicméně dařilo se mu v klíčové momenty zavírání. Karel vyhrál 6:2.

  Závod o kolo s pořadovým číslem dvě tedy vyhrál Sedláček, tam už byl připraven závoďák značky Dobey. Jenže to, co se odehrávalo na terči, nemělo s námi dobře známým Chrisem Dobeym, nedejbože i se soubojem o postup, příliš společného…

  Kája fantasticky skóroval a zaslouženě postoupil

  Karel hned v úvodním legu Chrise brejknul a dostal se na vlnu. Měl i částečné štěstí, protože Dobey netrefil několik odkrytých doublů. To jej vskutku mrzelo, ale takové jsou šipky. Zejména je každopádně nutné podotknout, že Sedláček zvítězil zaslouženě.

  První leg ozdobil dvěma 180, zavřel celý zápas netradičním doublem 7, do toho měl i matchdart na vysoké zavření 148 bodů, o kousek se netrefil.

  Karla to však nemusí mrzet, postoupil hladce 6:0 a už může vyhlížet bitvu s De Sousou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ