VolejbalZlatý sen na mexickém písku. Česko má mistry světa v beachvolejbale

Zlatý sen na mexickém písku. Česko má mistry světa v beachvolejbale

Beachvolejbal až do včerejška ve výčtu velkých českých úspěchů chyběl. Nikdy se nestalo, že by jakýkoliv český reprezentant vyhrál titul mistra světa. To všechno se změnilo na světovém šampionátu v Mexiku, kde slavili Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Dvojice tím přepsala české sportovní dějiny.

Mistrovství světa v plážovém volejbale v Mexiku se zapsalo do české historie. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli turnaj, ve kterém rozhodně neplatili za velké favority. Ve skupině dvakrát ze tří zápasů prohráli a na velkolepou jízdu to rozhodně nevypadalo. Do play off postoupili vlastně jen díky tabulce třetích týmů.

Jenomže pak nastartovali jízdu, která skončila až u titulu. „Úžasné, jsme fakt hrdí na náš tým a naše rodiny,“ soukal ze sebe po vítězném finále Schweiner. Býčí aréna v mexické Tlaxcale sledovala události, které mnohá česká média označují za „zázrak na písku“. Česká přešla přes mistry světa, nejlepší pár na světě i rozjeté Švédy.

„Turnaj měl tři hlavní momenty. První kolo play off proti Španělům, kdy jsme v pravý moment zapnuli a zahráli dobře. Pak čtvrtfinále s Nory, kteří jsou objektivně nejlepší tým na světě, a porazit je na takovém turnaji je něco neuvěřitelného. A nakonec finále se Švédy, v němž jsme ustáli opravdu těžkou koncovku,“ nechal se slyšet Perušič.

Tequilla na oslavu nepadla

Španělsko, Itálie, Norsko, Spojené státy americké a Švédsko. Všechny hráče těchto mocností dokázali Perušič se Schweinerem porazit. Co bylo nejtěžší? Hlavně udržet nervy ve finále. Přesněji posledním setu.

„Tam bylo mentálně nejnáročnější udržet nervy na uzdě, zahnat někam dozadu do hlavy představu, že jsme tak blízko mistrovského titulu, a dohrát to,“ říkal šťastný Perušič. Oslavy s tequillou si ale nechala dvojice ujít. „Dáme si trochu mexického jídla a myslím, že v letadle cestou domů to oslavíme,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál Schweiner.

Nadšený český pár přiletí zpět do České republiky zítra a na letišti ho bude čekat velkolepé přivítání. Není divu… Česká republika nikdy neměla lepší plážové volejbalisty. A právě díky Perušičovi se Schweinerem a jejich zlatým medailím se povědomí o tomto sportu mnohonásobně zvýšilo.

Nejčtenější tento týden

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama