10.1 C
    Čtvrtek 16. května 2024

Ze druhé stovky k titulu na Masters. Historický počin Borny Čoriče v Cincinnati

Prožil týden, na který už nikdy nezapomene. Stejně jako většina tenisových příznivců. Borna Čorič si v Cincinnati došel pro titul, přestože mu v té době patřila na světovém žebříčku pozice ve druhé stovce. Cestou k trofeji vyřadil Rafaela Nadala, Camerona Norrieho nebo Stefanose Tsitsipase.

Před turnajem na něj sázkové kanceláře ani nevypisovaly kurzy, že by mohl celý podnik ovládnout. Přesto se mu to povedlo.

Začalo to nenápadnou výhrou s Lorenzem Musettim, jednalo se přitom o jeho teprve páté vítězství v letošním roce na okruhu ATP! O největší senzaci k cestě za titulem se postaral ve druhém kole, kdy vyřadil rekordmana v počtu získaných grandslamových titulů Rafaela Nadala.

Ve skoro tříhodinové bitvě rozhodl ve třetí sadě, přičemž to bylo jediné utkání v uplynulém týdnu, kdy ztratil set. Od té doby se z něj stala prakticky neomylná mašina, která kosí jednoho soupeře za druhým.

Posun o 123 míst

Jenom pět gamů ztratil s dalším Španělem Bautistou-Agutem, navrch měl také nald Augerem Aliassimem. Outsiderem byl, stejně jako ve všech ostatních zápasech, i v semifinále s Cameronem Norriem. Ale i Brita poctivou a přesnou hrou přehrál, tím pádem se probojoval do svého druhého finále na turnaji Masters 1000 v kariéře.

V něm zvládl tiebreak v prvním setu a poměrem 6:3 triumfoval i ve druhém. Řeka Tsitsipase porazil za necelé dvě hodiny. „Na začátku jsem nehrál dobře a on mě hodně tlačil. Pak jsem ale začal lépe podávat, zlepšil se a bojoval. Ve druhém setu jsem hrál nejlepší tenis za celý rok,“ komentoval dění na kurtu.

„Nevěřil jsem, že turnaj vyhraju. Jednoduše jsem věřil, že můžu vyhrát každý zápas. Tak jsem to pak dělal pět dní v řadě,“ říkal s úsměvem na tváři. V Americe se stal nejníže žebříčkově postaveným hráčem, který kdy ovládl turnaj Masters 1000. V novém vydání žebříčku ATP se posunul ze 152. místa na 29.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Ange Postecoglou se během porážky Tottenhamu rozzuřil na fanouška. Měl prý zápas zahodit

Manažer Tottenhamu Ange Postecoglou měl během úterního zápasu s Manchesterem City, který skončil porážkou Tottenhamu 0:2, ostrou výměnu názorů s fanouškem. Výhra v tomto zápase výrazně zvýšila šance Manchesteru City na zisk čtvrtého titulu v Premier League v řadě.

Rory McIlroy byl viděn bez snubního prstenu. Rozvod šokuje golfový svět

Pětatřicetiletý golfový šampion Rory McIlroy byl vyfotografován bez snubního prstenu. Údajně podal žádost o rozvod. Golfový svět je v šoku, ještě v neděli je na snímcích z oslavy vítězství na turnaji Wells Fargo Championship s prstenem na ruce.

Hokejový expert Milan Antoš utrpěl vážná zranění při autonehodě, když se vracel z MS

Milan Antoš, bývalý hokejový mistr České republiky a televizní komentátor, byl hospitalizován po srážce s autem na skútru. Po neštěstí má zlomená žebra a zraněnou nohu, kvůli čemuž čeká na operaci.