Postoupil ze skupiny, ale až ze čtvrtého místa, takže ho ve čtvrtfinále čekal ten nejtěžší možný soupeř. Český národní tým narazil na silné Spojené státy americké, které na turnaji ještě neprohrály a věřily si také na Čechy. Ještě navíc, když právě tento soupeř uštědřil vloni v souboji o třetí místo USA poslední porážku. Teď Čechům vše vrátily i s úroky.

Cesta české reprezentace na mistrovství světa v hokeji vedla přes základní skupinu až do čtvrtfinále, tam ale bohužel pro ni vše skončilo. Nad síly Čechů byly Spojené státy americké, které diktovaly tempo hry, daly tři góly a nedostaly ani jeden. Vítězstvím 3:0 se dostaly do semifinále, zatímco českým hráčům zajistily letenky domů.

Povedené mistrovství? O tom z českého pohledu nemůže být řeč. Družina finského kouče Kariho Jalonena sice porazila Slovensko, Kazachstán, Slovinsko a Norsko, nestačilo ale překvapivě v prodloužení na Lotyše (kteří nakonec skončili v tabulce třetí a před Českem), Švýcarsko a Kanadu. A teď prohráli Češi také se Spojenými státy americkými.

Těm se na rozdíl od svého čtvrtfinálového soupeře dařilo ve skupině na jedničku. USA vyhrály všechny své zápasy, jen v posledním zápase se Švédy až v prodloužení, jinak vždy v základní části. Papírově a výsledkově nejlepší tým turnaje neměl ve čtvrtfinále s českým týmem slitování. A jasně mu dal najevo, že loňskou poslední porážku nezapomněl.

Američané vrátili Česku vše i s úroky. Dali tři góly a Čechům nepovolili dát ani jeden.

Mrzí mě to, říká Kubalík

Česku nepomohl ve čtvrtfinále ani jeho nejproduktivnější hráč Dominik Kubalík. Útočník Detroitu na šampionátu zapsat 8 branek a 4 góly, ve čtvrtfinále ale mlčel. „Poslední dva zápasy jsem týmu nepomohl, když to bylo potřeba, nebyl jsem tam,“ mrzelo v pozápasovém rozhovoru pro ČT Sport Dominik Kubalík.

„Mrzí mě to, myslel jsem si, že to bude zápas, který zvládneme. Mladí kluci, kteří mají budoucnost v NHL, na naší straně byly zkušenosti. Ale přehráli nás,“ pokračoval. „Potřebovali jsme někde nabrat energii a to by se stalo jedině gólem. Nepovedlo se to,“ zhodnotil zápas kapitán českého týmu Roman Červenka.

V souběžně hraném čtvrtfinále k překvapení došlo. Nejlepší tým skupiny B ze Švýcarska překvapivě prohrál 1:3 se čtvrtým Německem z áčka.

Čtvrtfinále mistrovství světa:

  • USA vs. Česko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Góly a asistence: 13. Coronato (Hutson, Mackey), 29. Perbix (Grimaldi), 50. Gauthier (Tynan).
ZDROJIIHF, ČT Sport, Twitter, foto: Reuters
Předchozí článekExploze radosti na Floridě. Panthers mají po 27 letech šanci na Stanley Cup
Další článekLotyšská senzace. Domácí výběr porazil Švédy, slavilo se až do rána