Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Zazdil důchod, místo toho přepsal kroniky. Wrexham na prahu postup do ligy

  Příběh, který by snad nevymysleli ani scénáristé v Hollywoodu. Takhle se mluví o tom, co se v pondělí večer dělo na stadionu Wrexhamu, který hostil zápas prvního s druhým týmem National League. Souboj výrazně napověděl o tom, kdo si zajistí postup do anglické fotbalové pyramidy. Radost měli hvězdní majitelé domácích.

  43. kolo National League, zápas mezi Wrexhamem a Notts County. Velšské město Wrexham v současné době žije fotbalem. A důvodů k tomu je hned několik. Před pár lety koupili tehdy ne zrovna nejznámější fotbalový klub slavní herci Ryan Reinolds a Rob McElhenney a spustili lavinu. Takovou, že klub možná zanedlouho přepíše dějiny.

  Původní zakladatelé z kriketového klubu, kteří hledali v 60. letech 19. století alternativní sport pro zimní měsíce, asi nečekali, že bude letos klub útočit na postup do League Two. Čtvrté nejvyšší anglické soutěže, která je první profesionální v tamní fotbalové pyramidě. Wrexham má postup po včerejším zápase ve svých rukou. Cesta k tomu ale vedla více než klikatá.

  Na stadion Wrexhamu zamířil výběr Notts County, který měl před zápasem 100 bodů, stejně jako domácí, a chtěl je v tabulce předskočit. Dlouho to vypadalo pro Wrexham, který je mimochodem díky majitelům z hereckého prostředí jediným neligovým týmem v herní edici FIFA od EA Sports, hodně bledě.

  V prvním poločase se trefilo Notts County, v tom druhém bylo rychle srovnáno. Vedení se v 69. minutě ujal poprvé v zápase Wrexham, za dalších šest minut bylo skóre opět nerozhodné. A tři další minuty? Wrexham se prostřílel do vedení a pomalu začal slavit.

  (Skoro) pohroma v nastavení

  To ale z bláznivého zápasu ještě nebylo všechno. Wrexham držel vedení, v nastavení druhého poločasu se ale musel strachovat. V 95. minutě dostalo Notts County možnost vyrovnat z pokutového kopu a dění v tabulce National League pořádně zkomplikovat. Právě tam se ale začala psát nová kapitola klubových dějin.

  V brance velšského klubu totiž stál Ben Foster. Bývalý vynikající brankář Manchesteru United nebo Watfordu, kde v roce 2022 ukončil profesionální kariéru. Dost možná ale profi kontrakt brzy obnoví, protože to byl právě důchodce, který letos v zimě podepsal ve Wrexhamu, kdo penaltu lapil. A udržel tak naděje Wrexhamu na přímý postup.

  Do čtvrté ligy se probije přímo pouze jeden nejlepší tým, dalších šest pak čeká play off, ze kterého vyjdou vítězně dva celky. Konec sezony se blíží, základní část čítá už pouhé čtyři zápasy. V trháku je v současné době Wrexham.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.