14.7 C
    Pondělí 27. května 2024

Zavřel oči a trefil to. Vitík o rozhodujícím gólu proti Německu

Česká fotbalová reprezentace do 21 let včera dokráčela k parádnímu úspěchu. Na mistrovství Evropy porazila obhájce titulu z Německa a ve skupině se zařadila za Anglii na druhé místo. Autor vítězné branky Martin Vitík rozhodl o triumfu pár minut před koncem a po zápase byl štěstím bez sebe.

Vstup do mistrovství reprezentačnímu výběru do 21 let nevyšel podle představ. V prvním zápase prohráli Češi s Angličany 0:2. Během prvního dějství drželi s favoritem krok, po změně stran ale dvakrát inkasovali a bohužel padli. V silné skupině je včera čekal zápas číslo 2 s Německem, které znovu mělo plnit roli favorita.

Čeští junioři ale soupeře zaskočili. Ve 33. minutě se prosadil Sejk a poslal český výběr do vedení. Suchopárkova družina držela náskok až do 70. minuty, kdy Němci srovnali, nakonec ale měli poslední slovo znovu Češi. Přesněji stoper Sparty Martin Vitík. „Zavřel jsem oči a naštěstí jsem to trefil čistě. Pak se to nějak odrazilo od obránce do brány. Hlavně, že to byl gól,“ smál se obránce po zápase.

Vitík dirigoval český obranný val, pak se navíc dokázal prosadit i sám a rozhodnout o výhře. „Zápas byl hlavně jiný v tom, že jsme vyhráli. Konečně jsme dokázali dát góly. Nebyl to vůbec lehký zápas a my přežili spoustu situací. To k tomu ale patří. My tam nechali úplně všechno,“ těšilo Vitíka, o kterého jeví zájem řada týmů.

Ligue 1 nebo Turecko

Talentovaný střední bek Sparty má za sebou báječnou sezonu. Vyhrál titul, teď táhne reprezentaci za postupem do vyřazovací fáze mistrovství Evropy. Vitíkovy výkony pomalu začínají monitorovat větší kluby, které už podle mnohých zpráv jednají s vedením pražského klubu. Kam by mohl Vitík zamířit?

Nahlas se skloňují zejména tři soutěže. Podle portálu Karadenizgazete.com je Vitík na radaru tureckého mistra z Trabzonsporu, o něco věhlasnější adresy ale představují kluby z francouzské Ligue 1 a italské Série A. Do dvou déle zmiňovaných lig by i sám Vitík stoprocentně odešel raději. Záleží ale také na tom, jaké finanční požadavky bude mít Sparta.

Čeští hokejisté oslaví titul mistrů světa s fanoušky na Staroměstském náměstí dnes od 17 hodin

Čeští hokejisté oslaví svůj triumf na mistrovství světa dnes na Staroměstském náměstí, kde se setkají se svými vášnivými fanoušky. Kouč Radim Rulík ocenil klíčovou roli fanoušků jako "šestého hráče", který pomohl týmu ve vypjatých momentech zápasu. Česká republika se vrátila na vrchol po 14 letech s vítězstvím 2:0 nad Švýcarskem.

Češi slaví zlato! Na domácí půdě poráží Švýcarsko 2:0

David Pastrňák rozhodl ve třetí třetině brankou v čase 9:13 a Češi v bouřlivé atmosféře O2 arény porazili Švýcarsko 2:0 ve finále hokejového mistrovství světa 2024. Česko se tak stalo teprve pátým národem historie, kterému se podařilo zvítězit na domácím ledě. Sen se stal skutečností.

Češi jsou mistry světa!!!!

Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa!

Šok ze smrti dvojnásobného vítěze PGA Tour. Murrayovi bylo 30 let, o den dříve odstoupil z turnaje

Svět golfu truchlí nad ztrátou talentovaného hráče Graysona Murraye, který zemřel v sobotu 25. května 2024 ve věku 30 let. Murray, dvojnásobný vítěz na PGA Tour, odstoupil z turnaje Charles Schwab Challenge v předešlý den s odvoláním na nemoc.

Švédové poznali český kombajn. Řídil ho Lukáš Sedlák

Švédská dominance se zhroutila. Česko postupuje do finále mistrovství světa. Žlutý tým na letošním mistrovství světa v hokeji neinkasoval v první třetině ani jednou a nikdy neprohrával. Navíc nikdy nedostal více než dva góly v jednom zápase. Všechny tyto úspěchy ale skončily porážkou s Českem a Švédové si teď zahrají pouze o bronz.