Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Záložník Arsenalu přepsal historii. Nwaneri nastoupil jako nejmladší hráč Premier League

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Výhra 3:0 na hřišti Brentfordu vrátila londýnský Arsenal do čela anglické ligy. V utkání se zároveň zapsal do historie Ethan Nwaneri, který v 15 letech nastoupil jako nejmladší hráč Premier League.

  Gunners se letos daří, a tak byli v utkání na hřišti Brentfordu favorité. Tuto roli také celkem snadno potvrdili, když po brankách Williama Saliby, Gabriela Jesuse a Fabia Vieiry vyhráli hladce 3:0.

  Arsenal je tak zpátky na čele soutěže. I klidný průběh posledního utkání dovolil v jeho závěru zápis do historie. Ve druhé minutě nastavení do hry naskočil Ethan Nwaneri, který vystřídal Fabia Vieru. Nwaneri si zahrál jako nejmladší hráč v historii v patnácti letech a sto osmdesát jedna dnech.

  Odchovanec klubu sice odehrál jen jedinou minutu, ale i to stačilo na změnu dějin. Mladší hráč ještě slavnou Premier League nikdy nehrál. Doteď držel rekord Harvey Elliot z Liverpoolu, který v roce 2019 nastoupil proti Fulhamu, kdy mu bylo 16 let a 30 dní. Nwaneri tak rekord pokořil o 214 dnů.

  Přirozeně padl i klubový rekord. Anglický ofenzivní záložník Nwaneri, který se narodil v roce 2007, překonal Španěla Cesca Fabregase. Ten poprvé v lize naskočil, když měl věk 16 let, pět měsíců a 24 dnů.

  Arsenal trápí řada zraněných hráčů, a tak kouč Mikel Arteta podobnou možnost avizoval už před utkáním. „Máme příležitost poslat do pole mladé hráče. Je nás opravdu málo a příležitosti v podobných momentech přichází,“ zmínil Arteta.

  Velký talent londýnského klubu, který by mohl navázat na slavné odchovance Arsenalu, reprezentuje Anglii v kategoriích do 16 i 17 let. „Myslím, že jeho start vysílá silnou zprávu o tom, jaký jsme klub. Před zápasem jsem mu řekl, že bude s námi a musí být připraven. A on je připraven. Když šel na hřiště, řekl jsem mu: Gratuluji a užij si to,“ řekl Arteta.

  Šance pro mladíka byla proti Brentfordu spíše sice symbolická, ale podle kouče by rozhodně nemusela být poslední. „Párkrát s námi trénoval a měl jsem pocit, že je dobrá příležitost, abych to udělal. Když mají hráči talent, nebojí se a milují to, co dělají, tak je třeba jim dát šanci, aby věděli, kam až se mohou dostat,“ přidal kouč Arsenalu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno