Více
  12.6 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Žádost o ruku přímo na dráze. Nevidomá atletka brzy vypadla, přítel ale situaci zachránil

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když Kapverďanka Keula Nidreia Pereiraová Semedová vypadla na paralympiádě v Tokiu v závodě na 200 metrů už v rozběhu, byla velice zklamaná. Dojemným gestem se však atletku pokusil rozveselit její přítel.

  Nejdřív studená sprcha, pak ale zalil atletku z Kapverd příval obrovského štěstí. Když proběhla cílem, byla zklamaná z toho, že nepostoupila. Netrvalo to ale dlouho.

  Přítel poklekl přímo na dráze a požádal svoji vyvolenou o ruku

  Za sprinterkou přišel její přítel Manuel Antonio Vaz de Veiga. Bylo jasné, že na srdci má něco důležitého. Muž, jenž atletce s poruchou zraku pomáhá jako vodič, před ní přímo na dráze poklekl a požádal ji o ruku. Dojatá Keula za potlesku ostatních souhlasila.

  A protože to byla žádost o ruku se vším všudy, tak samozřejmě nesměl chybět ani prstýnek. Šperk své vyvolené navlékl Manuel Antonio na prst a atletka mu padla do náruče.

  „Řeknu vám, že už jsem toho komentoval spoustu, ale žádost o ruku ještě ne,“ vyhrknul zaskočený komentátor.

  A co na to hrdinka z dojemné scény? „Dnes jsem prožila něco úžasného. Vůbec jsem to nečekalo, o to krásnější to bylo,“ rozplývala se atletka, která se pochlubila s prstýnkem na ruce do kamery.  

  „Jsem naměkko už z toho, že jsem na paralympiádě a po té žádosti o ruku se mi srdce rozbušilo tak, že jsem si myslela, že se mi rozskočí,“ pokračovala atletka, která už plánuje se svým nastávajícím svatbu. Nevědí, jestli to stihnou do roka a do dne, ale otálet prý s veselkou určitě nebudou.

  O ruku se žádalo i na olympiádě. Trenér to udělal originálně

  Už před Semedaovou si prožila předtím na olympiádě podobnou chvilku štěstí šermířka z Argentiny. I Maria Belen Perezová Mauriceová bojovala se zklamáním poté, co vypadla ze soutěže.

  I její milý, tentokrát trenér, se rozhodl přebít její smutek něčím jiným. Opět to byla žádost o ruku. Nutno říct, že to trenér udělal nápaditě.

  Ve chvíli, kdy jeho vyvolená rozdávala rozhovory, se za ni postavil s papírem, na který ručně sepsal, co má za lubem. 

  Šermířka zjistila co se děje až ve chvíli, kdy se rozesmál reportér, který ji zpovídal. Hned jak se otočila, vykřikla štěstím a stejně jako Kapverďkanka souhlasila. V rozhovoru s novináři už ale nebyla po návalu emocí schopná pokračovat.   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama