Český hokejový národní tým česká druhé mistrovství světa pod vedením Kariho Jalonena. Loňský bronzový úspěch chtějí hráči minimálně zopakovat, kapitán Roman Červenka zmiňoval medailové ambice. Češi hrají skupinu B v lotyšské Rize, skupinu A hostí finské Tampere.

Mistrovství světa v hokeji je pro oko českého sportovního fanouška vždy lákavé. Národní tým, jenž loni přerušil desetiletou sérii bez medaile, chce uspět i letos. Kapitán Roman Červenka před rokem zářil, nasbíral sedmnáct bodů za pět tref a dvanáct asistencí, díky čemuž se stal nejproduktivnějším hokejistou turnaje.

Před prvním zápasem mluvil muž s desítkou na zádech o složení týmu i o šanci na medaili: „Jedním z hlavních faktorů může být to, že jsme dlouho pospolu. Uvidíme, mužstvo si musí sednout, složení se může během MS měnit. Určitě chceme medaili, ale je potřeba jít postupně. Už první zápas se Slováky nebude nic jednoduchého,“ podotkl kapitán Červenka.

https://twitter.com/narodnitym/status/1655273754254094336?s=20

Česká republika totiž vstoupí na MS utkáním právě se Slovenskem, úvodní vhazování je naplánováno na pátek 12. května na 15:20h. Náš sousední stát zdobí například finalisté letošního ročníku Tipsport Extraligy Okuliar s Hudáčkem, ale i posily z NHL v podobě Kelemena s Regendou.

Ve skupině se pak svěřenci kouče Jalonena utkají postupně s Kazachstánem, Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a na závěr s Kanadou.

České posily z NHL

Po vyřazení Bostonu Bruins Floridou v prvním kole play-off NHL mnozí čekali, že se k týmu připojí i Pastrňák, Krejčí a Zacha. Všichni ale pozvánku odmítli, roli hrály rodinné i zdravotní důvody. I tak se ale bude mít Kari Jalonen o koho opřít, z New Yorku Rangers dorazil Filip Chytil, nechybí ani Dominik Kubalík z Detroitu Red Wings.

České golmanské trio je složené ze Šimona Hrubce, jenž působí v ZSC Lions, Karla Vejmelky, kterého lze vidět během sezony v dresu Arizony, a Marka Langhamera, jenž hraje za Ilves. Jedničkou bude pro začátek první jmenovaný.

Skupinové zápasy České republiky na MS v Rize:

  • Česko – Slovensko, 12. 5. od 15:20
  • Česko – Kazachstán, 14. 5. od 19:20
  • Česko – Lotyšsko, 15. 5. od 19:20
  • Česko – Slovinsko, 18. 5. od 15:20
  • Norsko – Česko, 20. 5. od 11:20
  • Česko – Švýcarsko, 21. 5. od 19:20
  • Kanada – Česko, 23. 5. od 15:20
ZDROJHokejový nároďák, Twitter, Foto: IIHF
Předchozí článekPády, pády a pády. Evenepoela postihly dvakrát, Giru vládne Leknessund
Další článekVaněčkovi s Palátem končí sezona. Dál jdou v play off NHL Nečas a spol.