Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Začíná liga. Zůstane titul v Praze? Klokani registrují jaderné zbrojení

  Česká nejvyšší fotbalová soutěž se opět rozjíždí a slibuje zajímavé momenty od samého začátku. Hradci Králové hrozí další azyl, Sparta se Slavií se přetahují v přestupech a kouč Bohemians mluví v nadsázce o jaderném zbrojení klubů, které Bohemians připravili o vidinu čtvrtého místa.

  Nový ročník FORTUNA:LIGY začne již v sobotu 22. července. Od 15:00 lze sledovat loňského mistra druhé nejvyšší soutěže z Karviné, jenž se utká se Zlínem. Do hry se dostane i Viktoria Plzeň, ta hraje v Teplicích, a Pardubice, které přivítají klokany. Hlavním zápasem dne je pak souboj Slavie s Hradcem Králové.

  Právě votroci slibovali fanouškům od nové sezony zbrusu nový stadion. Svatostánek sice stojí, čtrnáct dní před kolaudací však neprošel bezpečnostní prohlídkou. Pokud se všechny nedostatky do srpna nedodělají, hrozí Hradci trest nejhorší. Azyl v Plzni na celou podzimní část.

  Východočeši také přišli pro tuto sezonu s novou vizuální identitou, upravili znak klubu i celkovou prezentaci. Stejně tomu bylo i ve zmíněných Teplicích. Logo změnili i ve Zlíně, zmizel název sponzora Trinity.

  Boj o titul a Evropu?

  S velkými jmény pracovali v Praze na Slavii i na Spartě. Vršovice opustil David Jurásek, kterého koupila Benfica Lisabon, na Letné nově chybí Tomáš Čvančara, jenž míří do německé Borussie Mönchengladbach. Sešívané naopak posílil například Conrad Wallem z Norska, Spartu Victor Olatunji z Nigérie.

  Dalším týmem, který je na roztrhání, je Bohemka. Několik posil, v čele s Matějem Hybšem a Robertem Hrubým, vidina obhajoby loňského čtvrtého místa, ale hlavně evropské poháry po 36 letech. Svěřence Jaroslava Veselého navíc čeká druhé předkolo Konferenční ligy až za polárním kruhem. Hrají proti Bodø/Glimt.

  Zbrojí ale i Jablonec, který přivedl mimo mnohé druholigové fotbalisty i Václava Drchala a Daniela Součka. V Olomouci se chtějí v útočné fázi opřít o ex-sparťanského forvarda Lukáše Juliše, Mladou Boleslav posílil Matěj Pulkrab. 

  Právě zelenobílý celek ze severu se utká s týmem z města aut na úvod nedělního programu, zároveň budou k vidění bitvy mezi Slováckem a Českými Budějovicemi a také Libercem a Baníkem Ostrava. Kolo pak uzavře pražská Sparta, která hostí Sigmu Olomouc.

  Sledujte nás na sítích