18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Zachův gól nestačil, Devils sejmul třemi góly Matthews. NHL nabídla také luxusní přestřelku Floridy s Columbusem

Stačilo mu 47 vteřin a už se radoval z gólu. Český střelec Pavel Zacha otevřel utkání proti Maple Leafs hned v první minutě, čímž protrhl svůj střelecký půst. Radost mu ale dlouho nevydržela, za Toronto řádil Matthews, jenž hattrickem rozhodl o výhře modrobílých. Neskutečnou bitvu svedla i Florida s Colubusem, v jejich souboji padlo celkem dvanáct branek.

Toronto nezačalo v zápase s New Jersey příliš dobře, „Ďáblové“ během první třetiny třikrát propálili golmana Jacka Campbella, který po deseti minutách hry přenechal místo českému strážci kanadské branky Petru Mrázkovi. Maple Leafs sice snížili, nicméně Devils si vzali náskok zpět.

O první dvě branky domácích se postaral Auston Matthews, snížení přišlo z hokejky Jasona Spezzy. To už běžela třetí třetina, jež byla, nutno podotknout, absolutně klíčová. Maple Leafs rozjeli supershow, nasázeli rozhozenému soupeři čtyři branky a otočili utkání z 2:4 na 6:4. Šestý gól si vychutnal znovu Matthews, který jednak završil hattrick a jednak si připsal svůj 400. bod v NHL.

Po zápase byl u mikrofonu reportérů střelec úvodního gólu Pavel Zacha: „Musíme se poučit z chyb. Naučit se vyhrávat je těžké, když však vedete o dva góly, jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve. Musíme dál tvrdě pracovat, hrát trochu jednodušeji a být kompaktnější v útočném pásmu,“ říkal cílevědomě Zacha.

Šest bodů za zápas? Pro Marchmenta žádný problém

Fenomenální představení sledovali příznivci Columbusu ve své Nationwide Areně. Naneštěstí pro ně nemělo vítěznou příchuť. Veliká přestřelka Blue Jackets s Floridou Panthers začala už v první dvacetiminutovce, po níž vedli hosté 4:2.Gólově bohatá byla i část druhá, gólů padlo pět, z nichž tři lovil ze své sítě později střídaný brankář Columbusu Merzlikins.

Pozornost na sebe strhla ale zejména třetí lajna Floridy, která se o konečný výsledek 8:4 z pohledu „panterů“ starala nejvíce. Útočné trio Marchment – Lundell – Reinhart mělo po závěrečném hvizdu dohromady nasbíráno patnáct kanadských bodů. Nejvíce pobral první jmenovaný, ten jich za dva góly a čtyři asistence měl šest.

Českou stopu „tisknou“ do ledu kromě Pavla Zachy i další Češi. Filip Zadina asistoval u branky Detroitu, čímž se podílel na výhře 2:1 po prodloužení. O gól se vehementně snažil i Zadinův jmenovec Hronek, jeho branka ale nemohla kvůli úmyslnému kopnutí platit. Ze zmíněné přestřelky Panthers s Blue Jackets nevyšel naprázdno ani Jakub Voráček, ten připravil trefu elitnímu křídlu první lajny Patricku Lainemu.

Výsledky uplynulých zápasů NHL:

• Columbus – Florida 4:8 (2:4, 2:3, 0:1)
    • Detroit – Anaheim 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
    • Chicago – Vancouver 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
    • Ottawa – Edmonton 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
    • Toronto – New Jersey 6:4 (2:3, 0:1, 4:0)

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.