-1 C
Czech
Pátek 16. ledna 2026
ŠipkyZačal poslední major roku. Wright nehraje kvůli nemocné ženě, Price vypadl

Začal poslední major roku. Wright nehraje kvůli nemocné ženě, Price vypadl

Šipkařský rok vrcholí, fanoušci už vyhlíží mistrovství světa 2023, které začíná 14. prosince. Jak je zvykem, ještě je potřeba odehrát jeden major. V Anglii začaly bitvy v rámci Players Championship Finals a hned v prvním kole překvapivě vypadl Gerwyn Price.

Do podniku PC Finals se probojuje 64 hráčů, kteří si během roku vedli nejlépe na jednodenních miniturnajích PDC. Na samém vrcholku žebříčku se vyhříval Damon Heta či Nathan Aspinall, oba muži však nezvládli hned první kolo. Heta padl s Pietreczkem, Aspinall s Kleermakerem.

Do druhého kola neprošel ani samozvaný vládce šipkařského světa Gerwyn Price. Velšanovi se podařilo neproměnit tři match darts v rozhodujícím jedenáctém legu a Ryan Joyce, i přes mnoho chyb při zavírání, poslal „Icemana“ domů.

Nedařilo se ani Adrianu Lewisovi. I přesto, že v zápase s Keanem Barrym vytasil výborný double double checkout, Irovi podlehl. Mnozí favorité ale své zápasy zvládli. Dál jdou Dimitri Van den Bergh, Michael van Gerwen, Jonny Clayton, Rob Cross či Dirk van Duijvenbode.

Nejvtipnějším kláním prvního kola se pak stal jednoznačně souboj Wade – Suljović. Mensur v pátém legu minul šest šipek na D12, Angličan tak zavřel a vedl 5:0. Rakouský gentleman poté každou návštěvu u terče začínal hodem právě na dvojnásobek dvanáctky a pobavil nejen komentátory, ale i diváky v Minehead. Bohužel pro něj, s Wadem padl 2:6.

Wrightova manželka Jo leží v nemocnici

O 100 000 liber, tedy bezmála tři milony korun, si nezahraje „Snakebite“ Peter Wright. Úřadující světový šampion se rozhodl, že poslední major roku vynechá, aby se mohl věnovat své nemocné ženě. Jo má problém se žlučníkem, plícemi a během Grand Slamu zkolabovala.

Autorka signifikantních účesů vítěze MS z let 2020 a 2022 byla naštěstí včas převezena do nemocnice a je mimo ohrožení života. Sama však první hodiny bolestí nekomentovala nejpozitivněji: „Bolest byla příšerná, myslela jsem, že umírám. Měla jsem i halucinace,“ popisovala Jo.

Wright uvedl, že jí chce nyní zůstat na blízku. A pokud bude vše v pořádku, nastoupí až 14. prosince do prvního zápasu světového šampionátu. „Zdraví mé nejmilovanější ženy je na prvním místě,“ uvedl miláček šipkařského publika.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Loprais znovu vyhrál na Dakaru a stáhl ztrátu na Žalu

Aleš Loprais na Rallye Dakar dotáhl vítězný hattrick, když ovládl třetí etapu v řadě a dál tlačí na průběžně vedoucího Vaidotase Žalu. V kamionech zůstává druhý, ale po 11. etapě ztrácí už jen 16 minut a 24 sekund, přičemž do cíle zbývají dvě rychlostní zkoušky. V autech zaujal Martin Prokop i jinak než výsledkem, v kamenité pasáži pustil před sebe Naniho Romu, aby ho nezdržoval v boji o celkové prvenství.

Vladař odstoupil po první třetině kvůli zranění a Philadelphia v Buffalu padla

Philadelphia řeší nepříjemnou starost. Brankář Dan Vladař nedochytal duel NHL v Buffalu a po první třetině přepustil místo Samuelu Erssonovi. Flyers pak prohráli 2:5, zatímco Sabres dál drží vítěznou vlnu. Ve středečním programu zaujalo i páté vítězství Vegas v řadě a další tvrdý večer Rangers v Madison Square Garden.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Dubois by mohl představovat příliš velké sousto

Boxerský svět netrpělivě čeká, až se Tyson Fury vrátí do ringu, ale už nyní se objevují hlasy, které varují, že comeback bývalého mistra světa v těžké váze by mohl skončit fiaskem. Podle trenéra Tonyho Simse by totiž Fury nemusel ustát „fenomenální“ úderovou sílu Daniela Duboise, jenž se po nedávných neúspěších snaží znovu nastartovat svou kariéru.

Dom Taylor bude pykat za pozitivní dopingový test. Ten mu komplikuje kariéru i budoucnost v PDC

Anglický profesionální šipkař Dom Taylor čelí vážným následkům po neúspěšném dopingovém testu, který absolvoval během prosincového mistrovství světa PDC. Darts Regulation Authority (DRA) rozhodla o udělení šestiměsíčního zákazu činnosti, jenž představuje výrazný zásah do kariéry teprve sedmadvacetiletého hráče. Taylor se k porušení antidopingových pravidel přiznal, což potvrdilo i oficiální prohlášení regulačního orgánu.

Loprais vyhrál 10. etapu Dakaru a poskočil na druhé místo

Aleš Loprais zvládl druhou část maratonské etapy nejrychleji a připsal si už čtvrté etapové vítězství v letošním Dakaru. V průběžném pořadí kamionů se posunul na druhé místo a na nového lídra Vaidotase Žalu ztrácí 19 minut. Výrazně ztratil dosavadní lídr Mitchel van den Brink, který po potížích v dunách spadl na třetí příčku. Měnilo se i pořadí v autech a mezi motocykly, do čela se vrátil Násir Attíja a po úpravě časů vede Ricky Brabec.

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama