Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Za Atlantik bez Djokoviče. Srb v Indian Wells nehraje, Macháč vyzve Medveděva

  Bez srbského tenisty Novaka Djokoviče se rozjel turnaj v americkém Indian Wells. Bývalá světová jednička, která stále odmítá očkování proti nemoci covid-19, nedostala výjimku a startovat tak nemůže. Kdo už ale v zámoří má první zápasy za sebou, jsou Češi. Úspěšnost mají zatím všichni stoprocentní.

  Nemohl startovat v Austrálii, odepřeny mu byly i další turnaje. Jediný podnik, na kterém se zatím mohl Novak Djokovič bez vakcíny předvést, byl turnaj v Dubaji. Odsud ho ale vyprovodil český tenista Jiří Veselý. Srb nezažívá zrovna povedený start sezony a kalendářního roku.

  Všechno teď navíc umocňuje také fakt, že nemůže startovat v USA. Podniky v Indian Wells a Miami musel Novak vzdát bez boje. „Na oba turnaje jsem byl zapsaný automaticky, ale potvrdili (v centru pro kontrolu a prevenci nemocí), že pravidla pro vstup do země se nezmění. Tudíž nebudu moci v USA hrát,“ napsal na svůj Twitter tenista Djokovič.

  Bělehradský rodák už stihl přijít i o post světové jedničky, ze kterého ho vystrnadil Daniil Medveděv. Ruský hráč na rozdíl od svého soka v Indian Wells hrát může a těší se na zítřejší první zápas. Bitvu svede s českým kvalifikantem Tomášem Macháčem, který prošel prvním kolem.

  Češi mají skvělou úspěšnost

  Takzvaný pátý grandslam, jak se turnaj v Indian Wells přezdívá, odstartoval už včera. Do akce se ihned vrhli také Češi a zatím se jim daří více než slušně. Postup slavily tři tenistky, k nim se přidal jeden tenista. Toho ale ve druhém kole jednoduchá práce rozhodně nečeká.

  Macháč přemohl ve dvou setech Australana Popyrina a postoupil, jenomže od postupu do další fáze turnaje ho teď bude dělit světová jednička Medveděv. Rus, který na konci února prohrál s Nadalem finále turnaj v mexickém Acapulcu, začíná až ve druhém kole.

  Kromě Macháče se už včera dařilo Tereze Martincové, která porazila 2:0 se ztrátou pouhých tří gamů Britku Watsonovou, přes Rumunku Beguovou postoupila dnes v noci také Kateřina Siniaková a do třetice zvítězila i Marie Bouzková. Ta zdolala ve dvousetové bitvě Číňanku Wangovou.

  Další Češka jdou do akce dnes večer, Karolína Plíšková vyzve od 20 hodin Koviničovou z Černé Hory.

  Program českých tenistek a tenistů na turnaji v Indian Wells:

  • Koviničová (Černá Hora) vs. Plíšková, 11. března od 20:00,
  • Badosaová (Španělsko) vs. Martincová, 12. března od 20:00,
  • Pegulaová (USA) vs. Bouzková, 12. března od 20:00,
  • Sasnovičová (Bělorusko) vs. Kvitová, 12. března od 20:00,
  • Sakkariová (Řecko) vs. Siniaková, 12. března od 20:00,
  • Vondroušová vs. Frechová (Polsko), 12. března od 20:00,
  • Macháč vs. Medveděv (Rusko), 12. března od 20:00.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.