-2.6 C
Czech
Neděle 4. ledna 2026
FotbalZ bývalého fotbalisty je maratonec. Robben po konci kariéry rozhodně nezahálí

Z bývalého fotbalisty je maratonec. Robben po konci kariéry rozhodně nezahálí

Ještě před rokem se nizozemský křídelník Arjen Robben proháněl po hřištích ve své domovině. Po konci v Bayernu se rozhodl pomoct svému mateřskému klubu z Groningenu, za který nakonec odehrál sedm zápasů. Kopačky pověsil na hřebík v červenci, v žádném případě ale na sport nezanevřel. Naopak, Robben si střihl maraton.

Vyhrál Ligu mistrů, má na kontě osm ligových titulů z Německa, dva z Anglie a jeden ze Španělska. Svého času patřil Arjen Robben mezi postrachy celé fotbalové Evropy, zejména jako hráč Bayernu Mnichov, kam přišel z Realu Madrid, prorazil coby člen nebezpečného dua Ribéry/Robben.

Nizozemec strávil v Mnichově přes deset let, po kterých se rozhodl v roce 2019 skončit. Jenomže netrvalo dlouho a po fotbale se mu začalo stýskat a tak se už o rok později hlásil jako navrátilec do řad Groningenu z tamní Eredivisie. Jak už bylo řečeno, vloni v létě skončil, konec ve sportu to ale není.

Robben jezdíval na tréninky na kole, často byl spatřen, jak běhá v ulicích měst, do kterých ho zrovna zavedly jeho fotbalové kroky. A právě toho teď bývalý fotbalista využil. Přihlásil se na maraton v Rotterdamu, který nakonec zdárně dokončil. Navíc, měl i celkem slušný čas.

Zvládl jsem to, těšilo Robbena

Téměř stonásobný reprezentant Oranjes sám sobě dokázal, že na to ještě stále má. Cílovou pásku protnul za 3 hodiny, 13 minut a 52 sekund. „Dokázal jsem to,“ jásal po doběhnutí do mikrofonů serveru Goal.com. Závod to ale jednoduchý rozhodně nebyl. Ani pro někoho, kdo má na kontě několik stovek fotbalových zápasů.

„Nebyla to sranda. Často jsem musel běžet na krev, byl to boj. Pak si všimnete, co něco takového udělá s vaším tělem. Ale zvládl jsem to. Moc mi pomohli také fanoušci, kteří na mě kolem trati pokřikovali,“ doplnil po 42kilometrovém běhu někdejší hráč Chelsea nebo PSV Eindhovenu.

Jaké má další plány? Bude běhat pravidelně? To ví asi jen on sám. Ale už jen fakt, že i po konci aktivní kariéry se Robben stále udržuje fit a v tréninku, naznačuje, že ještě neskončil. Možná byl právě maraton v Rotterdamu jeho odrazovým můstkem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Brisbane otevře sezonu silným startovním polem a českou sestavou

Turnaj WTA 500 v Brisbane od 4. do 11. ledna přivítá sedm hráček z elitní světové desítky a také minimálně šest Češek. Karolína Plíšková se vrací na nejvyšší okruh poprvé od US Open 2024 a na úvod narazí na soupeřku, která ji už dvakrát porazila.

Luke Littler vyzve Giana van Veena ve finále mistrovství světa PDC

Luke Littler si zahraje už své třetí finále mistrovství světa PDC v řadě. V londýnském Alexandra Palace se utká s nizozemským mistrem Evropy Gianem van Veenem a vše nasvědčuje tomu, že fanoušky čeká mimořádně atraktivní souboj.

Hronek připsal asistenci, Rangers ovládli Winter Classic v Miami

Noc v NHL přinesla české stopy i velkou venkovní podívanou. Filip Hronek pomohl Vancouveru asistencí k bodu proti Seattlu, ale Canucks nakonec padli 3:4 po samostatných nájezdech. Anaheim s kapitánem Radkem Gudasem prohloubil trápení, když doma nestačil 2:5 na Minnesotu. A v Miami se v rámci Winter Classic rozjel koncert Rangers, kteří smetli Floridu 5:1.

Čeští junioři přejeli Švýcarsko a znovu jsou v semifinále

Nejprve nervy, pak kanonáda. Čeští hokejisté do 20 let porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Švýcarsko 6:2, i když v zápase dvakrát prohrávali. Zlom přišel ve druhé třetině, ve které nasázeli čtyři góly a převzali kontrolu nad utkáním. Národní tým si zahraje o medaile popáté za sebou a v semifinále narazí na Kanadu. Duel startuje v noci z neděle na pondělí od 2.30 českého času.

Česká skeletonistka Fernstädtová vybojovala ve Winterbergu bronz

Skeletonistka Anna Fernstädtová vstoupila do nového roku bronzem ve Světovém poháru ve Winterbergu. Po prvním kole figurovala až šestá, ve druhé jízdě ale zabrala a vyšplhala se na třetí místo. Navázala tak na prosincové stříbro ze Siguldy a v olympijské sezoně si připsala už druhé pódium.

Leonard znovu zářil a 45 body dotáhl Clippers k výhře nad Utahem

Kawhi Leonard znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NBA. Proti Utahu nasázel 45 bodů a Los Angeles Clippers vyhráli 118:101. Leonard potřetí z posledních pěti zápasů překonal hranici 40 bodů, do nového roku vstoupil ve velkém stylu a jeho tým prodloužil vítěznou sérii na šest utkání.

Vejmelka zvládl český gólmanský souboj a Utah rozstřílel Islanders

Čtvrteční NHL nabídla český brankářský duel, který se rychle zlomil na jednu stranu. Karel Vejmelka se po zdravotní pauze vrátil do brány Utahu, chytil 20 střel a došel si pro výhru 7:2 na ledě New Yorku Islanders. David Rittich na opačné straně inkasoval pětkrát a trenér ho stáhl ve 46. minutě. Pět gólů dostal i Jakub Dobeš, Montreal mu to ale vrátil sedmi trefami a vyhrál 7:5 v Carolině.

Luke Littler rozjásal Ally Pally a míří do semifinále, favorit Luke Humphries končí

Atmosféra v londýnském Alexandra Palace měla během čtvrtfinálových večerů PDC World Championship všechny myslitelné odstíny emocí. Zatímco obhájce titulu Luke Littler si spravil reputaci u fanoušků a suverénně postoupil mezi nejlepší čtyři, druhý nasazený Luke Humphries se po tvrdé bitvě s turnajem překvapivě rozloučil.

Pastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Silvestrovská noc v NHL patřila českým hokejistům. David Pastrňák nasbíral proti Edmontonu tři body a dotáhl Boston k výhře 6:2, která ukončila sérii šesti porážek. Martin Nečas pomohl asistencí k dalšímu drtivému vítězství Colorada, přihrávky zapsali také Tomáš Hertl a Ondřej Palát. Lukáš Dostál vychytal Anaheimu bod, jenže Tampa Bay v prodloužení našla poslední slovo.

Češi na MS porazili Lotyšsko 4:2 a ve čtvrtfinále jdou na Švýcarsko

Čeští junioři uzavřeli skupinu na mistrovství světa výhrou 4:2 nad Lotyšskem, ale závěr si zbytečně zkomplikovali. Po vedení 3:1 přišlo polevení, fauly a nervózní dohrávka až do prvních minut roku 2026. Postup nakonec podtrhl gól Václava Nestrašila do prázdné branky a národní tým si zajistil druhé místo, ve čtvrtfinále ho čeká Švýcarsko v pátek od 22.30.

Justin Hood je blízko splnění svého životního snu

Anglický debutant Justin Hood má na dosah splnění svého dlouholetého snu. Není to však trofej, ale otevření vlastní čínské restaurace. Na mistrovství světa PDC totiž předvádí životní formu a po famózním výkonu si zajistil postup do čtvrtfinále.

Vladař chytil 32 střel a byl první hvězdou, Kämpf zapsal 50. gól

Český brankář Daniel Vladař dovedl Philadelphii k vítězství 6:3 na ledě Vancouveru a byl zvolen první hvězdou zápasu. David Kämpf sice zaznamenal jubilejní 50. gól v NHL a přidal asistenci, na body to ale nestačilo. Radoval se i další český gólman David Rittich, který pomohl New York Islanders k výhře 3:2 po nájezdech v Chicagu.

Gary Anderson vyřadil van Gerwena a je ve čtvrtfinále mistrovství světa

Gary Anderson znovu ukázal, že s ním je potřeba počítat. Na mistrovství světa v šipkách porazil v Alexandra Palace Michaela van Gerwena 4:1 na sety a po čtyřech letech si zahraje čtvrtfinále. Souboj dvou legend patřil k vrcholům turnaje a měl vysoké tempo od začátku do konce.

Karlos Vémola podstoupil odloženou operaci zanícené čelisti v doprovodu Vězeňské služby

Karlos Vémola dnes absolvoval odloženou operaci zanícené čelisti, na zákrok čekal kvůli vazbě celý týden. Převoz proběhl pod dohledem Vězeňské služby a po operaci má zůstat několik dnů v nemocniční péči. Doma mezitím řeší situaci jeho manželka Lela, která se snažila dětem dopřát Vánoce i navzdory tomu, že policie Vémolu zadržela 23. prosince. Vedle emocí vyplouvá na povrch i tvrdá realita rodinných výdajů, které se podle dřívějších slov zápasníka pohybují ve statisících měsíčně.

Anthony Joshua ztratil dva nejdůležitější členy svého týmu

Boxerský svět truchlí po tragické autonehodě v Nigérii, při níž Anthony Joshua přišel o dva nejvýraznější členy svého týmu. Sina Ghami a Latif Ayodele, známý také pod přezdívkou Latz, havárii nepřežili. K nehodě došlo na frekventované silnici poblíž Lagosu, kde se vozidlo s Joshuou, oběma muži a dalším pasažérem srazilo se stojícím nákladním autem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama